/ Главная / Вопросы-ответы
 
Каталог участников тендеров
b7
Авторизация
логин
пароль
Забыли пароль ?Регистрация...
Логин:
Пароль:
Внимание Тендеры !
Узнайте свои ошибки при участии в тендерах
Экспресс-Тендер по временному положению.

Вопросы-ответы

Консультация от экспертов - нам доверяют уже 10 лет.

ВНИМАНИЕ ! Добавление вопросов доступно только зарегистрированным пользователям. Зарегистрироваться

Автор: Бохонок Василь Петрович

Размещено: 2016-10-21 08:13:21
Добрий день !КП "УКБ"ДМР(Замовником)проведено в серпні 2016 року процедуру в відкритих торгів на закупівлю робіт за бюджетні кошти по будівництву школи.Визначений підрядник .Договірна ціна динамічна.У процесі будівництва економія коштів по договірній ціні складе 600 тис. грн.(за рахунок зменшення вартості матеріально -технічних ресурсів).Підрядною організацією в тендерній пропозиції і відповідно в договірній ціні вартість обладнання (вентиляційної установки ) становить 300.0 тис.грн. Станом на 01.10.2016 року фактична вартість такого обладнання становить 900.0 тис грн.
Питання: Чи має право замовник за рахунок економії коштів по договірній ціні оплатити фактичну вартість вентиляційної установки в сумі 900.0 тис. грн. Якщо в тендерній пропозиції і динамічній договірній ціні ціна такої установки становить 300.0 тис.грн. При тому ціна договору(договірна ціна)залишається не змінною.

Ответ:

Відповідно до пункту 3.16 розділу 3 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 динамічна договірна ціна це договірна ціна, визначена як приблизний кошторис, що підлягає уточненню у разі змінення поточних цін на ресурси, що враховані у договірній ціні, а також з інших підстав, визначених умовами договору підряду.

Водночас згідно з пунктом 6.3.6. розділу 6 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 уточнення динамічних договірних цін здійснюється на підставі обгрунтовувальних розрахунків підрядника виходячи з обґрунтованих цін на матеріально-технічні ресурси, що склалися на момент уточнення.

Разом з тим згідно частини 5 статті 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків встановлених частиною 5 статті 40 цього Закону.

В свою чергу пунктом 2 частини 5 статті 40 Закону передбачено, що умови договору про закупівлю можуть змінюватися у випадку зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

Тому, на думку наших експертів у Вас є змога збільшити вартість вентиляційної установки але за виконання наступних умов: зміна ціни буде не більше ніж на 10 відсотків та у разі коливання ціни такого товару на ринку, при цьому підрядник повинен надати обґрунтоване документальне підтвердження коливання ціни на ринку (підтвердити збільшення ціни), а також зазначена зміна не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.
Обучение работе на площадках Прозоро.

Почему стоит зарегистрироваться

Ищите тендеры и закупки ? Ищите тендеры и закупки ? Получайте новые тендеры на e-mail Зарегистрируйтесь!

Получайте новые тендеры на e-mail.
Рекламируйтесь на портале.
*
Получите полный доступ ко всем тендерам Получите полный доступ ко всем тендерам.*
Сайт торгов
Более 1000 тендеров онлайн
*Бесплатные услуги *От 50 грн. в месяц
Консультации по госзакупкам: (044) 581-28-16
Заказчикам:
Консультации по ГОСЗАКУПКАМ.
Наши книги по госзакупкам.
Обучение и сертификаты.
Проведение процедур закупок.
Переговорная процедура закупки.
Корпоративные закупки.
Аудит торгов перед проверкой.
Поставщикам:
Подготовка предложения.
Банковская гарантия без залога.
Обжалование результатов.
Отчеты по закупкам.
Справка о банкротстве.
Справка о коррупции.
Электронных торги PROZORRO.

(044) 239-27-39, 237-17-23, 230-82-27, 425-46-47, 581-28-21

РекламаРеклама

УсловияСоглашение

КонтактыКонтакт