/ Главная / Вопросы-ответы
 
b7
b5
Авторизация
логин
пароль
Забыли пароль ?Регистрация...
Логин:
Пароль:
Внимание Тендеры !
Узнайте свои ошибки при участии в тендерах
Экспресс-Тендер по временному положению.

Вопросы-ответы

Консультация от экспертов - нам доверяют уже 10 лет.

ВНИМАНИЕ ! Добавление вопросов доступно только зарегистрированным пользователям. Зарегистрироваться

Автор: Бохонок Василь Петрович

Размещено: 2018-02-28 08:16:53
Добрий день!
За результатами тендеру був підписаний договір підряду на виконання робіт з переможцем тендеру (договірна ціна- динамічна). При виконанні договору виникла ситуація коли закупівельна ціна на будівельні матеріали (щебінь, бетон та інші) збільшилася на 30-50 %, інфляційних коштів закладених в договірній ціні підрядника не вистачає на покриття різниці вартості матеріалів . Для продовження виконання договору і вирішення проблеми з покриттям різниці вартості між закупівельною ціною і ціною закладеної в договорі підряду Замовник і Підрядник дійшли згоди про застосування пп.7 п.4 ст.36 Закону України « Про публічні закупівлі», а саме:
внести додатковою угодою до договору підряду порядок зміни договірної ціни:
- У разі росту інфляції Підрядник для перерахунку передбачених в договірній ціні коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами надає довідку з Державної служби статистики про коефіцієнт інфляції з моменту підписання договору підряду до моменту перерахунку додаткових витрат або сторони керуються офіційною інформацією Державної служби статистики України щодо індексу інфляції, оприлюдненою (розміщеною) в мережі Інтернет. Перерахунок проводиться один раз на 6 місяців.
Просимо надати консультацію про законність запропонованих дій.
Дякую!

Ответ:

Звертаємо Вашу увагу на наступне: згідно норми п.7 ч.4 ст.36 Закону, замовник має можливість змінити істотні умови договору у разі «зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін …».

По-перше: індекс споживчих цін (індекс інфляції) це показник, який характеризує зміни у часі загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Він є показником зміни вартості фіксованого набору споживчих товарів та послуг у поточному періоді порівняно з базисним. В Вашому випадку здійснюється закупівля робіт.

По-друге: на думку наших експертів нормами п.7 ч.4 ст.36 Закону Ви мали б можливість скористатися лише у разі закупівлі, зокрема, товару або послуг з переліку товарів чи послуг, що затверджені постановою КМУ від 11.10.2016р. №780 «Про затвердження наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів та наборів послуг для основних соціальних і демографічних груп населення».

Тому, підсумовуючи зазначене вище зауважимо, що зростання закупівельної вартості будівельних матеріалів є змога покрити лише врахованими в розрахунках тендерної пропозиції переможця коштами на покриття ризику та/або кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами.

В Вашому випадку доцільніше було б розірвати договір про закупівлю, зробити перерахунок проектно-кошторисної документації та після її експертизи повторно провести процедуру закупівлі невиконаних робіт.
Обучение работе на площадках Прозоро.

Почему стоит зарегистрироваться

Ищите тендеры и закупки ? Ищите тендеры и закупки ? Получайте новые тендеры на e-mail Зарегистрируйтесь!

Получайте новые тендеры на e-mail.
Рекламируйтесь на портале.
*
Получите полный доступ ко всем тендерам Получите полный доступ ко всем тендерам.*
Сайт торгов
Более 1000 тендеров онлайн
*Бесплатные услуги *От 50 грн. в месяц
Консультации по госзакупкам: (044) 581-28-16
Заказчикам:
Консультации по ГОСЗАКУПКАМ.
Наши книги по госзакупкам.
Обучение и сертификаты.
Проведение процедур закупок.
Переговорная процедура закупки.
Корпоративные закупки.
Аудит торгов перед проверкой.
Поставщикам:
Подготовка предложения.
Банковская гарантия без залога.
Обжалование результатов.
Отчеты по закупкам.
Справка о банкротстве.
Справка о коррупции.
Электронных торги PROZORRO.

(044) 239-27-39, 237-17-23, 230-82-27, 425-46-47, 581-28-21

РекламаРеклама

УсловияСоглашение

КонтактыКонтакт