/ Главная / Вопросы-ответы / Вопросы по тендерным процедурам
 
b5
Форум о тендерах
Авторизация
логин
пароль
Забыли пароль ?Регистрация...
Логин:
Пароль:
Внимание Тендеры !
Узнайте свои ошибки при участии в тендерах
Экспресс-Тендер по временному положению.

Вопросы-ответы

Консультация от экспертов - нам доверяют уже 10 лет.

ВНИМАНИЕ ! Добавление вопросов доступно только зарегистрированным пользователям. Зарегистрироваться


[1] 2 3 4 ... 894 | следующая

Матяш Михайло Михайлович

Размещено: 2017-05-12 09:38:03
Ми брали участь в тендерних закупівлях,де замовник в графі,,Очікувана вартість ,,поставив умову-(Ціна з пдв).Ми на Єдиному податку 5%,якщо ми робимо тендерну пропозицію з 5% то електронна система ,при вставлянні своєї ціни показує цю цінову пропозицію так ніби це з ПДВ.Тендерний комітет в протоколі пише ,що ми дали неправдиві дані,тому що в проформі,,Тендерна пропозиція,, у нас поставлено сума і в тому числі Єдиний податок5%. Чи правильні дії тендерного комітету який дискваліфікував нашу пропозицію

Ответ:

В даному випадку дії Замовника неправомірні. Оскільки замовником під час подання оголошення про проведення процедури закупівлі було зазначено, що очікувана вартість закупівлі включає ПДВ, то електронна система закупівель буде сприймати всі подані учасниками тендерні пропозиції так, ніби вони всі подані з врахуванням ПДВ. Тому всі учасники, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, виходячи з логіки замовника не мають змоги прийняти участь у торгах. Дана проблема зазначення очікуваної вартості закупівлі з врахуванням ПДВ чи без врахування ПДВ є загальною проблемою електронної системи закупівель, оскільки вона розроблена без врахування інших систем оподаткування.


Ільницький Андрій Васильович

Размещено: 2017-05-11 11:13:54
Доброго дня!Участь в закупівлі приймали 3 учасника, два підприємці і ТзОВ, директором ТзОВ і одним з підприємців є одна і та сама особа. Чи таке можливо? Чи це не є порушенням?

Ответ:

Для надання змістовної відповіді недостатньо інформації. Зверніться будь-ласка до наших експертів за телефоном (044) 581-28-16


Яловий Борис Валентинович

Размещено: 2017-04-03 17:48:14
Добрый вечер!
Подскажите пожалуйста как ето Европейские торги Prozorro
И где можно почитать про них

Ответ:

Під виразом «Європейські торги» мається на увазі торги очікувана вартість яких, відповідно до частини 4 статті 10 Закону, перевищує суму, еквівалентну: для товарів і послуг - 133 тисячам євро; для робіт - 5150 тисячам євро. В такому випадку оголошення про проведення процедури закупівлі у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов’язково додатково оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою. Відмінність «Українських торгів» від «Європейських торгів» полягає в тому, що під час проведення торгів з публікацією оголошення про проведення процедури закупівлі відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону збільшується термін подання тендерних пропозицій і за іншим принципом відбувається розгляд та оцінка тендерних пропозицій.
Більш детально порядок проведення торгів за «Європейською моделлю» описано в тексті Закону України «Про публічні закупівлі». В даному нормативному акті такі торги помічені виразом «торги з публікацією оголошення про проведення процедури закупівлі відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону»


Захаренко Сергей Михайлович

Размещено: 2017-03-29 17:13:44
Добрый вечер!
Подскажите пожалуйста как считаются срок 5 дней для надання документів переможця торгів?
Считаются календарные дни или рабочие?
Если повідомлення про намір укласти договір було розміщено 24.03.2017 (пятница) в 18:20 то какой день считается граничным для подачи документов с этой даты?
Спасибо

Ответ:

Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 17 Закону переможець торгів у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої цієї статті. Оскільки в Законі прямо не зазначено «робочі», то слід вважати, що документи повинні бути надані протягом п’яти календарних днів. В вашому випадку кінцевою датою подання документів переможця є 29.03.2017р.


Борщева Оксана Владимирівна

Размещено: 2017-02-21 14:29:45
Добрый день, подскажите, конкурсное предложение участника в тендере составляется в произвольной форме или заказчик должен выложить свою форму предложения? Хотим принять участие в республике Беларусь, но не могу понять как правильно составить конкурсное предложение, точнее в какой форме. Заранее благодарна

Ответ:

Нажаль, норми чинного законодавства України в сфері публічних закупівель не поширюється на закупівлі, які відбуваються в республіці Білорусь, тому з даного питання нічим допомогти Вам не зможемо. Вважаємо з доцільніше звернутися з даним питанням безпосередньо до Замовника торгів.


Бохонок Василь Петрович

Размещено: 2017-02-10 13:01:23
Добрий день!
Комунальне підприємство « Управління капітального будівництва» виступає замовником з будівництва об’єктів за рахунок бюджетних коштів та коштів фізичних осіб.
КП «УКБ» доручено міським виконавчим органом виступити замовником по будівництву інженерних мереж мікрорайону для будівництва індивідуальних котеджів за кошти фізичних осіб.
Запитання:
Чи потрібно КП «УКБ» проводити тендер на закупівлю робіт по будівництву інженерних мереж вартість яких перевищує 5,0 млн. грн., які фінансуються фізичними особами?
Дякую!

Ответ:

Пунктом 20 частини 1 статті 1 Закону визначено термін «публічна закупівля», зокрема це придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом. Разом з тим пунктом 9 частини 1 статті 1 Закону визначено термін «замовники». В свою чергу Законом не визначено термін «кошти». Тому, якщо підприємство є замовником у визначенні Закону, то воно на всі кошти, які знаходяться в їхньому розпорядженні, повинне застосовувати норми Закону під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, якщо вартість закупівлі перевищує межі, встановлені частиною 1 статті 2 Закону.

Водночас слід зауважити, що виходячи з назви Вашого підприємства та зважаючи на функції, які воно виконує, під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг Ви повинні користуватися межами, які встановлені в абзаці другому частини 1 статті 2 Закону, зокрема: вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень.

Вартісні межі, встановлені абзацом третім частини 1 статті 2 Закону, поширюються лише на замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання (термін визначений пунктом 4 частини 1 статті 1 Закону).


Ачкасова Наталья Ивановна

Размещено: 2017-02-01 11:47:58
Добрий день. Підкажіть будь ласка, чи надається довідка фізичній особі підприємцю про корупційні правопорушення?

Ответ:

Порядок формування та ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення (далі - Реєстр), а також надання відомостей з нього визначені Положенням про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення (далі — Положення), яке затверджене Наказом Міністерства юстиції України 11.01.2012  № 39/5.

Відповідно до п.3.10 Положення, інформаційна довідка з Реєстру (далі - довідка) - це документ, який безоплатно надається реєстратором за зверненням фізичної особи (уповноваженої нею особи) на отримання відомостей про себе з реєстру та свідчить про наявність або відсутність відомостей про таку особу в реєстрі.

Відповідно до п.3.12 Положення довідка надається Головним територіальним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними територіальним управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі протягом п'яти робочих днів на письмовий запит фізичної особи (уповноваженої нею особи), в якому мають бути обов'язково вказані дані, необхідні для пошуку інформації.

Відповідно до п.3.5 Положення пошук у Реєстрі здійснюється за такою сукупністю відомостей - прізвище, ім я, по батькові (за наявності (Останнього), реєстраційний номер облікової картки платника податків, місце народження та число, місяць, рік народження.

Таким чином, інформаційна довідка з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення надається лише на фізичну особу. В Вашому випадку Фізична особа-підприємець має змогу звернутися як фізична особа до головного територіального управління юстиції та отримати відповідну довідку.


Ковальчук Ольга Ярославівна

Размещено: 2017-01-31 14:09:10
Добого Дня. Підкажіть будь ласка. У тендерах на закупівлю палива із деревини (наприклад: тріски, пілет, тощо), чи має якісь переваги учасник, у якого є свідоцтво про визнання такого палива альтернитивним?

Ответ:

Одними з основних принципів здійснення закупівель згідно з нормами частини 1 статті 3 Закону є недискримінація учасників та об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій.

Також нормами статті 5 Закону встановлено, що вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах і замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.

Таким чином Замовник під час проведення процедур закупівель не може надавати перевагу окремим категоріям учасників, наприклад через наявність зазначеного в питанні свідоцтву.


Меленный Артем Андреевич

Размещено: 2017-01-17 07:20:11
Доброго дня! Питання стосовно Статті 2. Сфера застосування Закону Про публічні закупівлівання, а саме: " до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень".
Що мається на увазі під окремими сферами господарювання?

Ответ:

Визначення терміну «діяльність в окремих сферах господарювання» наведене в пункті 4 частни 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі»


Петренко Сергей Петрович

Размещено: 2016-12-03 11:46:30
Доброго дня шановні колеги.
Підкажіть будь ласка відповідь на таке питання:
В тендерній документації на підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів були наданні копії договорів субпідрядної організації яку було вказано в документації що вона буде виконувати роботи по субпідряду.Замовник відхилив пропозицію згідно абзацу 1, пункту 1, частини 1 статті 30 Закону України "Про публічні закупівлі"
Чи правомірне рішення Замовника???

Ответ:

Відповідно до частини 1 статті 16 Закону замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Разом з тим згідно з частиною 2 статті 16 Закону замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, зокрема наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. Тобто мати досвід виконання аналогічного договору повинен саме учасник.

В той же час згідно з пунктом 35 частини 1 статті 1 Закону - учасник процедури закупівлі (далі - учасник) це фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, юридична особа (резидент або нерезидент), яка подала тендерну пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Таким чином, оскільки тендерну пропозицію подавало Ваше підприємство, то саме воно є учасник процедури закупівлі у розумінні Закону, а тому саме у Вашого підприємства повинен бути досвід виконання аналогічного договору ів даному випадку дії Замовника цілком правомірні.


Владимир Михайлович

Размещено: 2016-11-09 13:08:11
Добрий день.Для участі в відкритих мультилотових торгах учасник подає пропозиції лише по частині лотів. Яку суму учасник повинен сплатити за участь в торгах по частині лотів,
чи рахуючи від загальної суми бюджетного призначення торгів,
чи по кожному своєму лоту окремо, рахуючи від суми бюджетного призначення по лоту?

Ответ:

За подання учасником тендерної пропозиції, оператором авторизованого електронного майданчика з учасника справляється плата по кожному лоту окремо та у розмірі відповідно до бюджету кожного окремого лоту.


Букша Олена Олександрівна

Размещено: 2016-11-02 15:01:27
Доброго дня!
1. Починаючи від якої суми подають на тендер предмет закупівлі?
2. Проектні роботи - відносяться до робіт чи послуг?
Дякую!

Ответ:

Щодо питання 1: Згідно з частиною 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» цей Закон застосовується:
до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень;
до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.
Водночас під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що зазначена вище, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.
Таким чином, замовники в обов’язковому порядку проводять процедуру закупівлі в разі якщо вартість предмету закупівлі перевищує межі вказані вище та за бажанням можуть також проводити процедуру закупівлі навіть якщо вартість предмету є нижчою за встановлені межі.

Щодо питання 2: Згідно з пунктом 22 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» роботи це проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт.
Таким чином проектування відноситься до робіт в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі».


Владимир Михайлович

Размещено: 2016-11-02 10:00:34
Добрий день. В мультилотових закупівлях,які оголошуються одним оголошенням з одним предметом закупівлі, але на різні об'єкти, чи повинен учасник надавати по кожному лоту документи, які підтверджують кваліфікацію учасника, чи достатньо пропозиції конкурсних торгів по кожному лоту і один раз інші документи?

Ответ:

Відповідно до пункту 37 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» лот це визначена замовником частина товарів, робіт чи послуг, на яку в межах єдиної процедури закупівлі учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції. Водночас згідно з пунктом 30 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна пропозиція це пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Тобто необхідно уважно дивитися умови тендерної документації щодо кожної окремо взятої закупівлі. Якщо в тендерній документації вимагається подання документального підтвердження кваліфікаційним критеріям на кожен лот окремо, то учасник повинен готувати і подавати документальне підтвердження на кожен лот окремо. В іншому випадку готується один екземпляр документів, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям, та подається на кожен обраний лот.


Марченко Алексей Вячеславович

Размещено: 2016-10-28 11:59:49
Добрый день! Мы принимаем участие во многих тендерах,где требуются однотипные "довідки" На них стоит дата и исходящий номер. Какой срок действия этих "довідок" и нужно ли их обновлять и в какие сроки

Ответ:

Згідно з пунктом 2 частини 2 статті 22 Закону тендерна документація повинна містити один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством.

Таким чином вимоги до довідок, в тому числі щодо їхнього терміну дії, встановлює Замовник і повинен зазначати їх в тендерній документації. Ви, як учасник, готуєте свою тендерну пропозицію керуючись вимогами тендерної документації.

Водночас, відповідно до норм частини 1 статті 23 Закону у Вас є право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та з’ясувати всі незрозумілі і суперечливі вимоги тендерної документації.


Бохонок Василь Петрович

Размещено: 2016-10-21 08:13:21
Добрий день !КП "УКБ"ДМР(Замовником)проведено в серпні 2016 року процедуру в відкритих торгів на закупівлю робіт за бюджетні кошти по будівництву школи.Визначений підрядник .Договірна ціна динамічна.У процесі будівництва економія коштів по договірній ціні складе 600 тис. грн.(за рахунок зменшення вартості матеріально -технічних ресурсів).Підрядною організацією в тендерній пропозиції і відповідно в договірній ціні вартість обладнання (вентиляційної установки ) становить 300.0 тис.грн. Станом на 01.10.2016 року фактична вартість такого обладнання становить 900.0 тис грн.
Питання: Чи має право замовник за рахунок економії коштів по договірній ціні оплатити фактичну вартість вентиляційної установки в сумі 900.0 тис. грн. Якщо в тендерній пропозиції і динамічній договірній ціні ціна такої установки становить 300.0 тис.грн. При тому ціна договору(договірна ціна)залишається не змінною.

Ответ:

Відповідно до пункту 3.16 розділу 3 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 динамічна договірна ціна це договірна ціна, визначена як приблизний кошторис, що підлягає уточненню у разі змінення поточних цін на ресурси, що враховані у договірній ціні, а також з інших підстав, визначених умовами договору підряду.

Водночас згідно з пунктом 6.3.6. розділу 6 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 уточнення динамічних договірних цін здійснюється на підставі обгрунтовувальних розрахунків підрядника виходячи з обґрунтованих цін на матеріально-технічні ресурси, що склалися на момент уточнення.

Разом з тим згідно частини 5 статті 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків встановлених частиною 5 статті 40 цього Закону.

В свою чергу пунктом 2 частини 5 статті 40 Закону передбачено, що умови договору про закупівлю можуть змінюватися у випадку зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

Тому, на думку наших експертів у Вас є змога збільшити вартість вентиляційної установки але за виконання наступних умов: зміна ціни буде не більше ніж на 10 відсотків та у разі коливання ціни такого товару на ринку, при цьому підрядник повинен надати обґрунтоване документальне підтвердження коливання ціни на ринку (підтвердити збільшення ціни), а також зазначена зміна не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.[1] 2 3 4 ... 894 | следующаяПочему стоит зарегистрироваться

Ищите тендеры и закупки ? Ищите тендеры и закупки ? Получайте новые тендеры на e-mail Зарегистрируйтесь!

Получайте новые тендеры на e-mail.
Рекламируйтесь на портале.
*
Получите полный доступ ко всем тендерам Получите полный доступ ко всем тендерам.*
Сайт торгов
Более 1000 тендеров онлайн
*Бесплатные услуги *От 50 грн. в месяц
Консультации по госзакупкам: (044) 581-28-16
Заказчикам:
Консультации по ГОСЗАКУПКАМ.
Наши книги по госзакупкам.
Обучение и сертификаты.
Проведение процедур закупок.
Переговорная процедура закупки.
Закупка электроэнергии.
Корпоративные закупки.
Аудит торгов перед проверкой.
Поставщикам:
Подготовка предложения.
Банковская гарантия без залога.
Обжалование результатов.
Отчеты по закупкам.
Справка о банкротстве.
Справка о коррупции.
Электронных торги PROZORRO.
Выписка из ЕГРПОУ.

(044) 239-27-39, 237-17-23, 230-82-27, 425-46-47, 581-28-21

РекламаРеклама

УсловияСоглашение

КонтактыКонтакт