/ Главная / Вопросы-ответы / Вопросы по тендерным процедурам
 
Каталог участников тендеров
b7
Авторизация
логин
пароль
Забыли пароль ?Регистрация...
Логин:
Пароль:
Внимание Тендеры !
Узнайте свои ошибки при участии в тендерах
Экспресс-Тендер по временному положению.

Вопросы-ответы

Консультация от экспертов - нам доверяют уже 10 лет.

ВНИМАНИЕ ! Добавление вопросов доступно только зарегистрированным пользователям. Зарегистрироваться


[1] 2 3 4 ... 895 | следующая

Кальник А.С.

Размещено: 2017-07-19 12:21:41
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, правомерно ли требование Заказчика о наличии на балансе или арендованного оборудования для изготовления асфальтобетона, которое находится от объекта производства работ на расстоянии, не превышающем 20 км, и не является ли это требование дискриминацией для участников, которые транспортируют асфальтобетонную смесь на объект на расстояние, превышающее 20 км?

Ответ:

Відповідно до частини 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

З огляду на наведену вимогу Замовники при складанні та затвердженні тендерної документації не мають права встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.

Вимога стосовно наявності у потенційного учасника обладнання для виготовлення асфальтобетону, яке повинно бути розташоване у 20-ти кілометровій зоні від місця виконання робіт замовником, може бути розцінена як дискримінаційна, оскільки обмежує право учасників, які мають обладнання на відстані, що перевищує 20 км. брати участь у торгах та відповідно поставляти свій товар.

Водночас, така вимога замовника може бути зумовлена тим, що за час поставки асфальтобетонної суміші, з об’єкта виробництва, що розташований на відстані більше 20-ти км від місця виконання Замовником робіт такий товар може охолонути та зокрема втрати необхідні властивості.

У зв’язку із наведеним, з метою встановлення законності та правомірності підстав для формулювання Замовником зазначеної вимоги, рекомендуємо звернутись до Замовника із запитом про надання роз’яснення або вимогою щодо усунення порушення у порядку статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі».


Григаш Надія Михайлівна

Размещено: 2017-07-06 08:39:11
Доброго дня! Питання : Чим керується Підрядник при виконанні будівельних робіт, технічним завданням тендерної документації ,або проектом будівництва, при вирішенні спірних питань стосовно виконаних робіт?

Ответ:

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 22 Закону тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.

Тобто, в складі тендерної документації замовник повинен надати обсяги робіт, необхідних до виконання за об’єктом будівництва і передбачених проектно-кошторисною документацією, згідно з якими учасники будуть розраховувати свої тендерні пропозиції.

Разом з тим, керуючись нормами частини 4 статті 36 Закону, умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі.

Таким чином, за результатами торгів повинен укладатися договір про закупівлю на виконання робіт в якому повинні бути відображені всі види і обсяги робіт, що були визначені проектно-кошторисною документацією і на підставі якої повинно було бути складене технічне завдання до тендерної документації, та також повинні бути відображені ціни щодо виконання вказаних видів і обсягів робіт, які зазначаються згідно тендерної пропозиції переможця.

З урахуванням зазначеного вище слід зазначити наступне: замовник повинен в технічному завданні до тендерної документації чітко надати перелік, види і обсяги робіт передбачені проектною документацією, учасники повинні в своїх розрахунках, які надаються в складі тендерної пропозиції, врахувати лише надані замовником види і обсяги робіт (при цьому нічого не змінюючи у видах і обсягах робіт), договір про закупівлю з переможцем укладається згідно наданих ним у складі тендерної пропозиції розрахунків.

Якщо під час виконання робіт виникає потреба у виконанні додаткових робіт, не врахованих проектною документацією, переможець зобов'язаний повідомити про це замовника та оформити разом з замовником акт на додаткові роботи та окремий договір на їх виконання. Водночас, якщо сума додаткових будівельних робіт не зазначених у початковому проекті перевищить межі, встановлені частиною 1 статті 2 Закону, замовник повинен застосувати одну з процедур закупівлі, які передбачені нормами частини 1 статті 12 Закону.


Матяш Михайло Михайлович

Размещено: 2017-05-12 09:38:03
Ми брали участь в тендерних закупівлях,де замовник в графі,,Очікувана вартість ,,поставив умову-(Ціна з пдв).Ми на Єдиному податку 5%,якщо ми робимо тендерну пропозицію з 5% то електронна система ,при вставлянні своєї ціни показує цю цінову пропозицію так ніби це з ПДВ.Тендерний комітет в протоколі пише ,що ми дали неправдиві дані,тому що в проформі,,Тендерна пропозиція,, у нас поставлено сума і в тому числі Єдиний податок5%. Чи правильні дії тендерного комітету який дискваліфікував нашу пропозицію

Ответ:

В даному випадку дії Замовника неправомірні. Оскільки замовником під час подання оголошення про проведення процедури закупівлі було зазначено, що очікувана вартість закупівлі включає ПДВ, то електронна система закупівель буде сприймати всі подані учасниками тендерні пропозиції так, ніби вони всі подані з врахуванням ПДВ. Тому всі учасники, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, виходячи з логіки замовника не мають змоги прийняти участь у торгах. Дана проблема зазначення очікуваної вартості закупівлі з врахуванням ПДВ чи без врахування ПДВ є загальною проблемою електронної системи закупівель, оскільки вона розроблена без врахування інших систем оподаткування.


Ільницький Андрій Васильович

Размещено: 2017-05-11 11:13:54
Доброго дня!Участь в закупівлі приймали 3 учасника, два підприємці і ТзОВ, директором ТзОВ і одним з підприємців є одна і та сама особа. Чи таке можливо? Чи це не є порушенням?

Ответ:

Для надання змістовної відповіді недостатньо інформації. Зверніться будь-ласка до наших експертів за телефоном (044) 581-28-16


Яловий Борис Валентинович

Размещено: 2017-04-03 17:48:14
Добрый вечер!
Подскажите пожалуйста как ето Европейские торги Prozorro
И где можно почитать про них

Ответ:

Під виразом «Європейські торги» мається на увазі торги очікувана вартість яких, відповідно до частини 4 статті 10 Закону, перевищує суму, еквівалентну: для товарів і послуг - 133 тисячам євро; для робіт - 5150 тисячам євро. В такому випадку оголошення про проведення процедури закупівлі у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов’язково додатково оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою. Відмінність «Українських торгів» від «Європейських торгів» полягає в тому, що під час проведення торгів з публікацією оголошення про проведення процедури закупівлі відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону збільшується термін подання тендерних пропозицій і за іншим принципом відбувається розгляд та оцінка тендерних пропозицій.
Більш детально порядок проведення торгів за «Європейською моделлю» описано в тексті Закону України «Про публічні закупівлі». В даному нормативному акті такі торги помічені виразом «торги з публікацією оголошення про проведення процедури закупівлі відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону»


Захаренко Сергей Михайлович

Размещено: 2017-03-29 17:13:44
Добрый вечер!
Подскажите пожалуйста как считаются срок 5 дней для надання документів переможця торгів?
Считаются календарные дни или рабочие?
Если повідомлення про намір укласти договір було розміщено 24.03.2017 (пятница) в 18:20 то какой день считается граничным для подачи документов с этой даты?
Спасибо

Ответ:

Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 17 Закону переможець торгів у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої цієї статті. Оскільки в Законі прямо не зазначено «робочі», то слід вважати, що документи повинні бути надані протягом п’яти календарних днів. В вашому випадку кінцевою датою подання документів переможця є 29.03.2017р.


Борщева Оксана Владимирівна

Размещено: 2017-02-21 14:29:45
Добрый день, подскажите, конкурсное предложение участника в тендере составляется в произвольной форме или заказчик должен выложить свою форму предложения? Хотим принять участие в республике Беларусь, но не могу понять как правильно составить конкурсное предложение, точнее в какой форме. Заранее благодарна

Ответ:

Нажаль, норми чинного законодавства України в сфері публічних закупівель не поширюється на закупівлі, які відбуваються в республіці Білорусь, тому з даного питання нічим допомогти Вам не зможемо. Вважаємо з доцільніше звернутися з даним питанням безпосередньо до Замовника торгів.


Бохонок Василь Петрович

Размещено: 2017-02-10 13:01:23
Добрий день!
Комунальне підприємство « Управління капітального будівництва» виступає замовником з будівництва об’єктів за рахунок бюджетних коштів та коштів фізичних осіб.
КП «УКБ» доручено міським виконавчим органом виступити замовником по будівництву інженерних мереж мікрорайону для будівництва індивідуальних котеджів за кошти фізичних осіб.
Запитання:
Чи потрібно КП «УКБ» проводити тендер на закупівлю робіт по будівництву інженерних мереж вартість яких перевищує 5,0 млн. грн., які фінансуються фізичними особами?
Дякую!

Ответ:

Пунктом 20 частини 1 статті 1 Закону визначено термін «публічна закупівля», зокрема це придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом. Разом з тим пунктом 9 частини 1 статті 1 Закону визначено термін «замовники». В свою чергу Законом не визначено термін «кошти». Тому, якщо підприємство є замовником у визначенні Закону, то воно на всі кошти, які знаходяться в їхньому розпорядженні, повинне застосовувати норми Закону під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, якщо вартість закупівлі перевищує межі, встановлені частиною 1 статті 2 Закону.

Водночас слід зауважити, що виходячи з назви Вашого підприємства та зважаючи на функції, які воно виконує, під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг Ви повинні користуватися межами, які встановлені в абзаці другому частини 1 статті 2 Закону, зокрема: вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень.

Вартісні межі, встановлені абзацом третім частини 1 статті 2 Закону, поширюються лише на замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання (термін визначений пунктом 4 частини 1 статті 1 Закону).


Ачкасова Наталья Ивановна

Размещено: 2017-02-01 11:47:58
Добрий день. Підкажіть будь ласка, чи надається довідка фізичній особі підприємцю про корупційні правопорушення?

Ответ:

Порядок формування та ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення (далі - Реєстр), а також надання відомостей з нього визначені Положенням про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення (далі — Положення), яке затверджене Наказом Міністерства юстиції України 11.01.2012  № 39/5.

Відповідно до п.3.10 Положення, інформаційна довідка з Реєстру (далі - довідка) - це документ, який безоплатно надається реєстратором за зверненням фізичної особи (уповноваженої нею особи) на отримання відомостей про себе з реєстру та свідчить про наявність або відсутність відомостей про таку особу в реєстрі.

Відповідно до п.3.12 Положення довідка надається Головним територіальним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними територіальним управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі протягом п'яти робочих днів на письмовий запит фізичної особи (уповноваженої нею особи), в якому мають бути обов'язково вказані дані, необхідні для пошуку інформації.

Відповідно до п.3.5 Положення пошук у Реєстрі здійснюється за такою сукупністю відомостей - прізвище, ім я, по батькові (за наявності (Останнього), реєстраційний номер облікової картки платника податків, місце народження та число, місяць, рік народження.

Таким чином, інформаційна довідка з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення надається лише на фізичну особу. В Вашому випадку Фізична особа-підприємець має змогу звернутися як фізична особа до головного територіального управління юстиції та отримати відповідну довідку.


Ковальчук Ольга Ярославівна

Размещено: 2017-01-31 14:09:10
Добого Дня. Підкажіть будь ласка. У тендерах на закупівлю палива із деревини (наприклад: тріски, пілет, тощо), чи має якісь переваги учасник, у якого є свідоцтво про визнання такого палива альтернитивним?

Ответ:

Одними з основних принципів здійснення закупівель згідно з нормами частини 1 статті 3 Закону є недискримінація учасників та об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій.

Також нормами статті 5 Закону встановлено, що вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах і замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.

Таким чином Замовник під час проведення процедур закупівель не може надавати перевагу окремим категоріям учасників, наприклад через наявність зазначеного в питанні свідоцтву.


Меленный Артем Андреевич

Размещено: 2017-01-17 07:20:11
Доброго дня! Питання стосовно Статті 2. Сфера застосування Закону Про публічні закупівлівання, а саме: " до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень".
Що мається на увазі під окремими сферами господарювання?

Ответ:

Визначення терміну «діяльність в окремих сферах господарювання» наведене в пункті 4 частни 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі»


Петренко Сергей Петрович

Размещено: 2016-12-03 11:46:30
Доброго дня шановні колеги.
Підкажіть будь ласка відповідь на таке питання:
В тендерній документації на підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів були наданні копії договорів субпідрядної організації яку було вказано в документації що вона буде виконувати роботи по субпідряду.Замовник відхилив пропозицію згідно абзацу 1, пункту 1, частини 1 статті 30 Закону України "Про публічні закупівлі"
Чи правомірне рішення Замовника???

Ответ:

Відповідно до частини 1 статті 16 Закону замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Разом з тим згідно з частиною 2 статті 16 Закону замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, зокрема наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. Тобто мати досвід виконання аналогічного договору повинен саме учасник.

В той же час згідно з пунктом 35 частини 1 статті 1 Закону - учасник процедури закупівлі (далі - учасник) це фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, юридична особа (резидент або нерезидент), яка подала тендерну пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Таким чином, оскільки тендерну пропозицію подавало Ваше підприємство, то саме воно є учасник процедури закупівлі у розумінні Закону, а тому саме у Вашого підприємства повинен бути досвід виконання аналогічного договору ів даному випадку дії Замовника цілком правомірні.


Владимир Михайлович

Размещено: 2016-11-09 13:08:11
Добрий день.Для участі в відкритих мультилотових торгах учасник подає пропозиції лише по частині лотів. Яку суму учасник повинен сплатити за участь в торгах по частині лотів,
чи рахуючи від загальної суми бюджетного призначення торгів,
чи по кожному своєму лоту окремо, рахуючи від суми бюджетного призначення по лоту?

Ответ:

За подання учасником тендерної пропозиції, оператором авторизованого електронного майданчика з учасника справляється плата по кожному лоту окремо та у розмірі відповідно до бюджету кожного окремого лоту.


Букша Олена Олександрівна

Размещено: 2016-11-02 15:01:27
Доброго дня!
1. Починаючи від якої суми подають на тендер предмет закупівлі?
2. Проектні роботи - відносяться до робіт чи послуг?
Дякую!

Ответ:

Щодо питання 1: Згідно з частиною 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» цей Закон застосовується:
до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень;
до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.
Водночас під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що зазначена вище, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.
Таким чином, замовники в обов’язковому порядку проводять процедуру закупівлі в разі якщо вартість предмету закупівлі перевищує межі вказані вище та за бажанням можуть також проводити процедуру закупівлі навіть якщо вартість предмету є нижчою за встановлені межі.

Щодо питання 2: Згідно з пунктом 22 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» роботи це проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт.
Таким чином проектування відноситься до робіт в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі».


Владимир Михайлович

Размещено: 2016-11-02 10:00:34
Добрий день. В мультилотових закупівлях,які оголошуються одним оголошенням з одним предметом закупівлі, але на різні об'єкти, чи повинен учасник надавати по кожному лоту документи, які підтверджують кваліфікацію учасника, чи достатньо пропозиції конкурсних торгів по кожному лоту і один раз інші документи?

Ответ:

Відповідно до пункту 37 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» лот це визначена замовником частина товарів, робіт чи послуг, на яку в межах єдиної процедури закупівлі учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції. Водночас згідно з пунктом 30 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна пропозиція це пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Тобто необхідно уважно дивитися умови тендерної документації щодо кожної окремо взятої закупівлі. Якщо в тендерній документації вимагається подання документального підтвердження кваліфікаційним критеріям на кожен лот окремо, то учасник повинен готувати і подавати документальне підтвердження на кожен лот окремо. В іншому випадку готується один екземпляр документів, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям, та подається на кожен обраний лот.[1] 2 3 4 ... 895 | следующаяПочему стоит зарегистрироваться

Ищите тендеры и закупки ? Ищите тендеры и закупки ? Получайте новые тендеры на e-mail Зарегистрируйтесь!

Получайте новые тендеры на e-mail.
Рекламируйтесь на портале.
*
Получите полный доступ ко всем тендерам Получите полный доступ ко всем тендерам.*
Сайт торгов
Более 1000 тендеров онлайн
*Бесплатные услуги *От 50 грн. в месяц
Консультации по госзакупкам: (044) 581-28-16
Заказчикам:
Консультации по ГОСЗАКУПКАМ.
Наши книги по госзакупкам.
Обучение и сертификаты.
Проведение процедур закупок.
Переговорная процедура закупки.
Корпоративные закупки.
Аудит торгов перед проверкой.
Поставщикам:
Подготовка предложения.
Банковская гарантия без залога.
Обжалование результатов.
Отчеты по закупкам.
Справка о банкротстве.
Справка о коррупции.
Электронных торги PROZORRO.

(044) 239-27-39, 237-17-23, 230-82-27, 425-46-47, 581-28-21

РекламаРеклама

УсловияСоглашение

КонтактыКонтакт