/ Главная / Вопросы-ответы / Вопросы по тендерным процедурам
 
Каталог участников тендеров
Форум о тендерах
Авторизация
логин
пароль
Забыли пароль ?Регистрация...
Логин:
Пароль:
Внимание Тендеры !
Узнайте свои ошибки при участии в тендерах
Экспресс-Тендер по временному положению.

Вопросы-ответы

Консультация от экспертов - нам доверяют уже 10 лет.

ВНИМАНИЕ ! Добавление вопросов доступно только зарегистрированным пользователям. Зарегистрироваться


[1] 2 3 4 ... 894 | следующая

Меленный Артем Андреевич

Размещено: 2017-01-17 07:20:11
Доброго дня! Питання стосовно Статті 2. Сфера застосування Закону Про публічні закупівлівання, а саме: " до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень".
Що мається на увазі під окремими сферами господарювання?

Ответ:

Визначення терміну «діяльність в окремих сферах господарювання» наведене в пункті 4 частни 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі»


Петренко Сергей Петрович

Размещено: 2016-12-03 11:46:30
Доброго дня шановні колеги.
Підкажіть будь ласка відповідь на таке питання:
В тендерній документації на підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів були наданні копії договорів субпідрядної організації яку було вказано в документації що вона буде виконувати роботи по субпідряду.Замовник відхилив пропозицію згідно абзацу 1, пункту 1, частини 1 статті 30 Закону України "Про публічні закупівлі"
Чи правомірне рішення Замовника???

Ответ:

Відповідно до частини 1 статті 16 Закону замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Разом з тим згідно з частиною 2 статті 16 Закону замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, зокрема наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. Тобто мати досвід виконання аналогічного договору повинен саме учасник.

В той же час згідно з пунктом 35 частини 1 статті 1 Закону - учасник процедури закупівлі (далі - учасник) це фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, юридична особа (резидент або нерезидент), яка подала тендерну пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Таким чином, оскільки тендерну пропозицію подавало Ваше підприємство, то саме воно є учасник процедури закупівлі у розумінні Закону, а тому саме у Вашого підприємства повинен бути досвід виконання аналогічного договору ів даному випадку дії Замовника цілком правомірні.


Владимир Михайлович

Размещено: 2016-11-09 13:08:11
Добрий день.Для участі в відкритих мультилотових торгах учасник подає пропозиції лише по частині лотів. Яку суму учасник повинен сплатити за участь в торгах по частині лотів,
чи рахуючи від загальної суми бюджетного призначення торгів,
чи по кожному своєму лоту окремо, рахуючи від суми бюджетного призначення по лоту?

Ответ:

За подання учасником тендерної пропозиції, оператором авторизованого електронного майданчика з учасника справляється плата по кожному лоту окремо та у розмірі відповідно до бюджету кожного окремого лоту.


Букша Олена Олександрівна

Размещено: 2016-11-02 15:01:27
Доброго дня!
1. Починаючи від якої суми подають на тендер предмет закупівлі?
2. Проектні роботи - відносяться до робіт чи послуг?
Дякую!

Ответ:

Щодо питання 1: Згідно з частиною 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» цей Закон застосовується:
до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень;
до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.
Водночас під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що зазначена вище, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.
Таким чином, замовники в обов’язковому порядку проводять процедуру закупівлі в разі якщо вартість предмету закупівлі перевищує межі вказані вище та за бажанням можуть також проводити процедуру закупівлі навіть якщо вартість предмету є нижчою за встановлені межі.

Щодо питання 2: Згідно з пунктом 22 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» роботи це проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт.
Таким чином проектування відноситься до робіт в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі».


Владимир Михайлович

Размещено: 2016-11-02 10:00:34
Добрий день. В мультилотових закупівлях,які оголошуються одним оголошенням з одним предметом закупівлі, але на різні об'єкти, чи повинен учасник надавати по кожному лоту документи, які підтверджують кваліфікацію учасника, чи достатньо пропозиції конкурсних торгів по кожному лоту і один раз інші документи?

Ответ:

Відповідно до пункту 37 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» лот це визначена замовником частина товарів, робіт чи послуг, на яку в межах єдиної процедури закупівлі учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції. Водночас згідно з пунктом 30 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна пропозиція це пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Тобто необхідно уважно дивитися умови тендерної документації щодо кожної окремо взятої закупівлі. Якщо в тендерній документації вимагається подання документального підтвердження кваліфікаційним критеріям на кожен лот окремо, то учасник повинен готувати і подавати документальне підтвердження на кожен лот окремо. В іншому випадку готується один екземпляр документів, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям, та подається на кожен обраний лот.


Марченко Алексей Вячеславович

Размещено: 2016-10-28 11:59:49
Добрый день! Мы принимаем участие во многих тендерах,где требуются однотипные "довідки" На них стоит дата и исходящий номер. Какой срок действия этих "довідок" и нужно ли их обновлять и в какие сроки

Ответ:

Згідно з пунктом 2 частини 2 статті 22 Закону тендерна документація повинна містити один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством.

Таким чином вимоги до довідок, в тому числі щодо їхнього терміну дії, встановлює Замовник і повинен зазначати їх в тендерній документації. Ви, як учасник, готуєте свою тендерну пропозицію керуючись вимогами тендерної документації.

Водночас, відповідно до норм частини 1 статті 23 Закону у Вас є право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та з’ясувати всі незрозумілі і суперечливі вимоги тендерної документації.


Бохонок Василь Петрович

Размещено: 2016-10-21 08:13:21
Добрий день !КП "УКБ"ДМР(Замовником)проведено в серпні 2016 року процедуру в відкритих торгів на закупівлю робіт за бюджетні кошти по будівництву школи.Визначений підрядник .Договірна ціна динамічна.У процесі будівництва економія коштів по договірній ціні складе 600 тис. грн.(за рахунок зменшення вартості матеріально -технічних ресурсів).Підрядною організацією в тендерній пропозиції і відповідно в договірній ціні вартість обладнання (вентиляційної установки ) становить 300.0 тис.грн. Станом на 01.10.2016 року фактична вартість такого обладнання становить 900.0 тис грн.
Питання: Чи має право замовник за рахунок економії коштів по договірній ціні оплатити фактичну вартість вентиляційної установки в сумі 900.0 тис. грн. Якщо в тендерній пропозиції і динамічній договірній ціні ціна такої установки становить 300.0 тис.грн. При тому ціна договору(договірна ціна)залишається не змінною.

Ответ:

Відповідно до пункту 3.16 розділу 3 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 динамічна договірна ціна це договірна ціна, визначена як приблизний кошторис, що підлягає уточненню у разі змінення поточних цін на ресурси, що враховані у договірній ціні, а також з інших підстав, визначених умовами договору підряду.

Водночас згідно з пунктом 6.3.6. розділу 6 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 уточнення динамічних договірних цін здійснюється на підставі обгрунтовувальних розрахунків підрядника виходячи з обґрунтованих цін на матеріально-технічні ресурси, що склалися на момент уточнення.

Разом з тим згідно частини 5 статті 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків встановлених частиною 5 статті 40 цього Закону.

В свою чергу пунктом 2 частини 5 статті 40 Закону передбачено, що умови договору про закупівлю можуть змінюватися у випадку зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

Тому, на думку наших експертів у Вас є змога збільшити вартість вентиляційної установки але за виконання наступних умов: зміна ціни буде не більше ніж на 10 відсотків та у разі коливання ціни такого товару на ринку, при цьому підрядник повинен надати обґрунтоване документальне підтвердження коливання ціни на ринку (підтвердити збільшення ціни), а також зазначена зміна не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.


Візняк Оксана Юріївна

Размещено: 2016-10-04 11:22:12
Доброго дня.
Фізична особа-підприємець (ІІгрупа) прийняв участь у тендері (державні закупівлі)і отримав перемогу. В період від оголошення акцепту до поставки товару підприємець реорганізувався в підприємство (саме реорганізувався, а не закрився-відкрився)де він є засновником і директором. Чи може таке підприємства виконати зобов'язання по результатах тендеру і яким законодавством регламентована така ситуація?
Дякую

Ответ:

Деталізуйте запитання або зателефонуйте за номерами телефонами, зазначеними на сайті.


Светлана

Размещено: 2016-08-12 07:34:34
Добрий день!
Підкажіть будь ласка, ми, як природна монополія, що почала працювати по З-ну "Про публічні закупівлі" з 01.04.16, розпочали торги ще по З-ну "Про Державні закупівлі" і оскільки вони були перенесенні із-за уточнень в проектних рішеннях, то виникло питання, до якого часу ми повинні завершити ці торги?

Ответ:

Положення Закону України «Про публічні закупівлі» не містять обмежень і строків в частині завершення процедур закупівель, які були розпочаті згідно норм Закону України «Про здійснення державних закупівель». Однак бажано завершити процедуру торгів до кінця 2016 року.


Пермяков Виктор Вадимович

Размещено: 2016-08-11 09:59:38
Чи треба у Довідці про перелік посадових осіб учасника вказувати членів родини (онуки)?

Ответ:

Посадовими (службовими) особами вважаються особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації.

Таким чином, якщо члени родини обіймають постійно чи тимчасово в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, то вони вважаються посадовими (службовими особами) і їх необхідно зазначати в довідці. В іншому випадку члени родини не є посадовими особами.члени родини не є посадовими особами.


Баханова Ольга Генадіївна

Размещено: 2016-07-22 09:43:11
Здравствуйте! Вчера прошел тендер и выиграл ФОП /неплательщик НДС/ с разницей 10 грн . Мы - плательщики НДС. Кто победил

Ответ:

Для того, щоб зрозуміти хто переміг, перегляньте будь-ласка критерії і методику оцінки, яку встановив замовник.


Светлана

Размещено: 2016-07-19 09:03:29
Добрий день!
Підкажіть будь ласка, в З-ні "Про публічні закупівлі" в ст.2 суми вказані з ПДВ?
Чи є якесь роз'яснення з цього приводу?
Дякую.

Ответ:

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII цей Закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень та до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.

Оскільки в Законі спеціально не зазначено, що вказані межі не містять ПДВ, то значить межі встановлені з урахуванням всіх податків і зборів.


Шевченко Дмитрий Николаевич

Размещено: 2016-07-12 10:36:41
Заказчик проводит открыты торги на закупку товара. В торгах участвовало 7 участников, у 6 из них в требуемом заказчиком пакете документов на момент раскрытия тендерных предложений отсутствует оригинал справки из МВС о отсутствии непогашенной судимости (данная справка предпринимателей на фирменных бланках приложена участниками), к остальным документам у заказчика претензий нету . Заказчик объявляет о несостоявшихся торгах, так как полный пакет подан только одним участником, ссылаясь на закон про госзакупки!
Законно ли решение заказчика о несостоявшихся торгах? Ведь ст.17. п.3 "Про здійснення державних закупівель" гласит:

3.Переможець торгів у строк, що не перевищує 10 днів (5 днів - під час здійснення закупівель за скороченою процедурою або за запитом цінових пропозицій) з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів, повинен подати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених частинами першою і другою цієї статті.

Ответ:

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 22 Закону документація конкурсних торгів повинна містити кваліфікаційні критерії до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 (за винятком пунктів 1 і 6 частини першої статті 17) цього Закону, та інформацію про спосіб документального підтвердження відповідності учасників встановленим критеріям та вимогам згідно із законодавством.

В свою чергу згідно з пунктом 3 частини 1 статті 29 Закону замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів у разі, якщо пропозиція конкурсних торгів не відповідає умовам документації конкурсних торгів.

Таким чином, якщо в документації конкурсних торгів вимагалося надання в складі пропозиції конкурсних торгів оригіналу довідку з МВС, а учасники таку довідку не надали, то замовник повинен відхилити пропозиції конкурсних торгів зазначених учасників. А згідно з абзацом 8 частини 1 статті 30 Закону замовник відміняє торги в разі якщо до оцінки допущено пропозиції менше ніж двох учасників.


Бохонок Василь Петрович

Размещено: 2016-07-07 11:15:08
Добрий день! Допоможіть розвязати ребус.
Замовник проводить відкриті торги по закупівлі робіт на суму 9 млн.грн.,терміном виконання 2016-2017 роки.
Учасником який являється платником єдиного податку (3 група, з річним лімітом доходу 5 млн.грн. і ставкою 5%) було подано пропозицію на суму 8,8 млн грн. без ПДВ, а також інформацію в фінансовому звіті за 1 квр. 2016 про дохід 0,36 млн. грн. Дана пропозиція була зафіксована в договорі підряду і розрахунках вартості пропозиції.
Чи може тендерний комітет допустити до оцінки дану пропозицію враховуючи, що Замовником передбачено фінансування даних робіт 2016р.-3 млн. грн,, 2017р.-6 млн. грн.?
Дякую за допомогу!

Ответ:

Відповідно до частини 4 статті 28 Закону замовник проводить оцінку пропозицій конкурсних торгів, які не було відхилено згідно з цим Законом. В свою чергу підстави для відхилення пропозицій конкурсних торгах зазначені в частині 1 статті 29 Закону, а саме якщо: учасник: не відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленим статтею 16 цього Закону; не погоджується з виправленням виявленої замовником арифметичної помилки; не надав забезпечення пропозиції конкурсних торгів, якщо таке забезпечення вимагалося замовником; наявні підстави, зазначені у статті 17 та частині сьомій статті 28 цього Закону; пропозиція конкурсних торгів не відповідає умовам документації конкурсних торгів.

Таким чином, статтею 29 Закону не передбачено такої підстави для відхилення пропозиції конкурсних торгів як учасник не є платником ПДВ.

Отже, замовник повинен допустити зазначеного учасника до оцінки. В разі переходу учасника-переможця на іншу систему оподаткування, всі витрати, пов’язані зі сплатою нових податків, він повинен буде здійснювати за рахунок власного прибутку.


Александрова Віталіна Геннадіївна

Размещено: 2016-06-22 09:17:01
Добрий день! Підскажіть будь-ласка, якщо були виграні електронні торги, а Замовник (в період кваліфікації переможця) відхилив нашу пропозицію бо начебто пропозиція не відповідає заданим технічним вимогам (хоча як таких характеристик не було)Чи можливо оскаржити їх дії?

Ответ:

Такі дії замовника можна оскаржити, але для надання ґрунтовної відповіді не достатньо інформації, оскільки не зрозуміло за яким нормативно-правовим документом замовник здійснює закупівлю. Уточніть будь-ласка назву замовника, очікувану вартість закупівлі або зателефонуйте до наших експертів за телефоном 0445812816.[1] 2 3 4 ... 894 | следующаяПочему стоит зарегистрироваться

Ищите тендеры и закупки ? Ищите тендеры и закупки ? Получайте новые тендеры на e-mail Зарегистрируйтесь!

Получайте новые тендеры на e-mail.
Рекламируйтесь на портале.
*
Получите полный доступ ко всем тендерам Получите полный доступ ко всем тендерам.*
Сайт торгов
Ежедневно более 1000 тендеров онлайн
*Бесплатные услуги *От 50 грн. в месяц
Консультации по госзакупкам: (044) 581-28-16
Заказчикам:
Консультации по ГОСЗАКУПКАМ.
Обучение по ProZorro.
Размещение информации о закупках.
Проведение процедур закупок.
Переговорная процедура закупки.
Закупка электроэнергии, теплоснабжения, связи.
Аудит торгов перед проверкой.
Поставщикам:
Подготовка предложения.
Банковская гарантия для Prozorro без залога.
Обжалование результатов.
Справка о банкротстве.
Справка о коррупции.
Справка о рыночных ценах.
Электронные торги PROZORRO.

(044) 239-27-39, 237-17-23, 230-82-27, 425-46-47, 581-28-21

Реклама на портале Ua-Tenders.comРеклама

Условия использования портала Ua-TendersСоглашение

Контактные данныеКонтакт

Мобильная версия