/ Главная / Вопросы-ответы / Вопросы по тендерным процедурам
 
Каталог участников тендеров
b5
Авторизация
логин
пароль
Забыли пароль ?Регистрация...
Логин:
Пароль:
Внимание Тендеры !
Узнайте свои ошибки при участии в тендерах
Экспресс-Тендер по временному положению.

Вопросы-ответы

Консультация от экспертов - нам доверяют уже 10 лет.

ВНИМАНИЕ ! Добавление вопросов доступно только зарегистрированным пользователям. Зарегистрироваться


[1] 2 3 4 ... 894 | следующая

Бохонок Василь Петрович

Размещено: 2016-10-21 08:13:21
Добрий день !КП "УКБ"ДМР(Замовником)проведено в серпні 2016 року процедуру в відкритих торгів на закупівлю робіт за бюджетні кошти по будівництву школи.Визначений підрядник .Договірна ціна динамічна.У процесі будівництва економія коштів по договірній ціні складе 600 тис. грн.(за рахунок зменшення вартості матеріально -технічних ресурсів).Підрядною організацією в тендерній пропозиції і відповідно в договірній ціні вартість обладнання (вентиляційної установки ) становить 300.0 тис.грн. Станом на 01.10.2016 року фактична вартість такого обладнання становить 900.0 тис грн.
Питання: Чи має право замовник за рахунок економії коштів по договірній ціні оплатити фактичну вартість вентиляційної установки в сумі 900.0 тис. грн. Якщо в тендерній пропозиції і динамічній договірній ціні ціна такої установки становить 300.0 тис.грн. При тому ціна договору(договірна ціна)залишається не змінною.

Ответ:

Відповідно до пункту 3.16 розділу 3 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 динамічна договірна ціна це договірна ціна, визначена як приблизний кошторис, що підлягає уточненню у разі змінення поточних цін на ресурси, що враховані у договірній ціні, а також з інших підстав, визначених умовами договору підряду.

Водночас згідно з пунктом 6.3.6. розділу 6 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 уточнення динамічних договірних цін здійснюється на підставі обгрунтовувальних розрахунків підрядника виходячи з обґрунтованих цін на матеріально-технічні ресурси, що склалися на момент уточнення.

Разом з тим згідно частини 5 статті 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків встановлених частиною 5 статті 40 цього Закону.

В свою чергу пунктом 2 частини 5 статті 40 Закону передбачено, що умови договору про закупівлю можуть змінюватися у випадку зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

Тому, на думку наших експертів у Вас є змога збільшити вартість вентиляційної установки але за виконання наступних умов: зміна ціни буде не більше ніж на 10 відсотків та у разі коливання ціни такого товару на ринку, при цьому підрядник повинен надати обґрунтоване документальне підтвердження коливання ціни на ринку (підтвердити збільшення ціни), а також зазначена зміна не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.


Візняк Оксана Юріївна

Размещено: 2016-10-04 11:22:12
Доброго дня.
Фізична особа-підприємець (ІІгрупа) прийняв участь у тендері (державні закупівлі)і отримав перемогу. В період від оголошення акцепту до поставки товару підприємець реорганізувався в підприємство (саме реорганізувався, а не закрився-відкрився)де він є засновником і директором. Чи може таке підприємства виконати зобов'язання по результатах тендеру і яким законодавством регламентована така ситуація?
Дякую

Ответ:

Деталізуйте запитання або зателефонуйте за номерами телефонами, зазначеними на сайті.


Светлана

Размещено: 2016-08-12 07:34:34
Добрий день!
Підкажіть будь ласка, ми, як природна монополія, що почала працювати по З-ну "Про публічні закупівлі" з 01.04.16, розпочали торги ще по З-ну "Про Державні закупівлі" і оскільки вони були перенесенні із-за уточнень в проектних рішеннях, то виникло питання, до якого часу ми повинні завершити ці торги?

Ответ:

Положення Закону України «Про публічні закупівлі» не містять обмежень і строків в частині завершення процедур закупівель, які були розпочаті згідно норм Закону України «Про здійснення державних закупівель». Однак бажано завершити процедуру торгів до кінця 2016 року.


Пермяков Виктор Вадимович

Размещено: 2016-08-11 09:59:38
Чи треба у Довідці про перелік посадових осіб учасника вказувати членів родини (онуки)?

Ответ:

Посадовими (службовими) особами вважаються особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації.

Таким чином, якщо члени родини обіймають постійно чи тимчасово в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, то вони вважаються посадовими (службовими особами) і їх необхідно зазначати в довідці. В іншому випадку члени родини не є посадовими особами.члени родини не є посадовими особами.


Баханова Ольга Генадіївна

Размещено: 2016-07-22 09:43:11
Здравствуйте! Вчера прошел тендер и выиграл ФОП /неплательщик НДС/ с разницей 10 грн . Мы - плательщики НДС. Кто победил

Ответ:

Для того, щоб зрозуміти хто переміг, перегляньте будь-ласка критерії і методику оцінки, яку встановив замовник.


Светлана

Размещено: 2016-07-19 09:03:29
Добрий день!
Підкажіть будь ласка, в З-ні "Про публічні закупівлі" в ст.2 суми вказані з ПДВ?
Чи є якесь роз'яснення з цього приводу?
Дякую.

Ответ:

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII цей Закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень та до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.

Оскільки в Законі спеціально не зазначено, що вказані межі не містять ПДВ, то значить межі встановлені з урахуванням всіх податків і зборів.


Шевченко Дмитрий Николаевич

Размещено: 2016-07-12 10:36:41
Заказчик проводит открыты торги на закупку товара. В торгах участвовало 7 участников, у 6 из них в требуемом заказчиком пакете документов на момент раскрытия тендерных предложений отсутствует оригинал справки из МВС о отсутствии непогашенной судимости (данная справка предпринимателей на фирменных бланках приложена участниками), к остальным документам у заказчика претензий нету . Заказчик объявляет о несостоявшихся торгах, так как полный пакет подан только одним участником, ссылаясь на закон про госзакупки!
Законно ли решение заказчика о несостоявшихся торгах? Ведь ст.17. п.3 "Про здійснення державних закупівель" гласит:

3.Переможець торгів у строк, що не перевищує 10 днів (5 днів - під час здійснення закупівель за скороченою процедурою або за запитом цінових пропозицій) з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів, повинен подати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених частинами першою і другою цієї статті.

Ответ:

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 22 Закону документація конкурсних торгів повинна містити кваліфікаційні критерії до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 (за винятком пунктів 1 і 6 частини першої статті 17) цього Закону, та інформацію про спосіб документального підтвердження відповідності учасників встановленим критеріям та вимогам згідно із законодавством.

В свою чергу згідно з пунктом 3 частини 1 статті 29 Закону замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів у разі, якщо пропозиція конкурсних торгів не відповідає умовам документації конкурсних торгів.

Таким чином, якщо в документації конкурсних торгів вимагалося надання в складі пропозиції конкурсних торгів оригіналу довідку з МВС, а учасники таку довідку не надали, то замовник повинен відхилити пропозиції конкурсних торгів зазначених учасників. А згідно з абзацом 8 частини 1 статті 30 Закону замовник відміняє торги в разі якщо до оцінки допущено пропозиції менше ніж двох учасників.


Бохонок Василь Петрович

Размещено: 2016-07-07 11:15:08
Добрий день! Допоможіть розвязати ребус.
Замовник проводить відкриті торги по закупівлі робіт на суму 9 млн.грн.,терміном виконання 2016-2017 роки.
Учасником який являється платником єдиного податку (3 група, з річним лімітом доходу 5 млн.грн. і ставкою 5%) було подано пропозицію на суму 8,8 млн грн. без ПДВ, а також інформацію в фінансовому звіті за 1 квр. 2016 про дохід 0,36 млн. грн. Дана пропозиція була зафіксована в договорі підряду і розрахунках вартості пропозиції.
Чи може тендерний комітет допустити до оцінки дану пропозицію враховуючи, що Замовником передбачено фінансування даних робіт 2016р.-3 млн. грн,, 2017р.-6 млн. грн.?
Дякую за допомогу!

Ответ:

Відповідно до частини 4 статті 28 Закону замовник проводить оцінку пропозицій конкурсних торгів, які не було відхилено згідно з цим Законом. В свою чергу підстави для відхилення пропозицій конкурсних торгах зазначені в частині 1 статті 29 Закону, а саме якщо: учасник: не відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленим статтею 16 цього Закону; не погоджується з виправленням виявленої замовником арифметичної помилки; не надав забезпечення пропозиції конкурсних торгів, якщо таке забезпечення вимагалося замовником; наявні підстави, зазначені у статті 17 та частині сьомій статті 28 цього Закону; пропозиція конкурсних торгів не відповідає умовам документації конкурсних торгів.

Таким чином, статтею 29 Закону не передбачено такої підстави для відхилення пропозиції конкурсних торгів як учасник не є платником ПДВ.

Отже, замовник повинен допустити зазначеного учасника до оцінки. В разі переходу учасника-переможця на іншу систему оподаткування, всі витрати, пов’язані зі сплатою нових податків, він повинен буде здійснювати за рахунок власного прибутку.


Александрова Віталіна Геннадіївна

Размещено: 2016-06-22 09:17:01
Добрий день! Підскажіть будь-ласка, якщо були виграні електронні торги, а Замовник (в період кваліфікації переможця) відхилив нашу пропозицію бо начебто пропозиція не відповідає заданим технічним вимогам (хоча як таких характеристик не було)Чи можливо оскаржити їх дії?

Ответ:

Такі дії замовника можна оскаржити, але для надання ґрунтовної відповіді не достатньо інформації, оскільки не зрозуміло за яким нормативно-правовим документом замовник здійснює закупівлю. Уточніть будь-ласка назву замовника, очікувану вартість закупівлі або зателефонуйте до наших експертів за телефоном 0445812816.


Светлана

Размещено: 2016-06-08 08:39:27
Добрый день!
Подскажите, пожалуйста, согласно проекта необходимо выполнить работы по реконструкции объекта, по проекту стоимость закупаемого оборудования составляет 80% от общей стоимости реконструкции объекта и 20% - работы, можем ли мы провести закупку работ по реконструкции согласно ст.1 п.22 Закону "Про публічні закупівлі"?

Ответ:

Відповідно до пункту 22 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII роботи це проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт.

Водночас згідно з пунктом 18 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом.

Згідно розділу ІІІ Порядку визначення предмета закупівлі, який затверджений Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 № 454, визначення предмета закупівлі робіт здійснюється замовником за об'єктами будівництва та з урахуванням ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013, із зазначенням у дужках предмета закупівлі відповідно до показників другої – п'ятої цифр Єдиного закупівельного словника.

Об’єктом будівництва є кожна відокремлена будівля (виробничий корпус або цех, склад, житловий будинок тощо) або споруда (міст, тунель, платформа тощо) з усіма улаштуваннями (галереями, естакадами тощо), устаткуванням, меблями, інвентарем, підсобними та допоміжними пристроями, що належать до неї, а також, за необхідності, з інженерними мережами, які прилягають до неї. На будівництво об’єкта має бути складений окремий проект і кошторис або кошторисний розрахунок (об’єктний кошторис або об’єктний кошторисний розрахунок).

Таким чином, якщо у Вас складений окремий проект і кошторис або кошторисний розрахунок (об’єктний кошторис або об’єктний кошторисний розрахунок) на об’єкт, то в розумінні Закону реконструкція такого об’єкту є роботами і Ви маєте право провести торги на закупівлю робіт.


Старинець Руслан Олегович

Размещено: 2016-06-01 12:17:39
Чи обовязково тендерній пропозиції в локальних кошторисах вказувати марку виробника будівельних матеріалів, та чи може замовник вимагати надання інформації щодо найменування матеріалу, марки виробника та постачальника за відповідною ціною матеріалів. Дякую.

Ответ:

Якщо вимога щодо зазначення в локальних кошторисах марки виробника будівельних матеріалів та щодо надання інформації щодо найменування матеріалу зазначена в документації конкурсних торгів, то Ви обов’язково повинні цю інформацію вказати в своїй пропозиції конкурсних торгів. Тому, що ціна пропозиції конкурсних торгів визначається відповідно до технологій виконання робіт, використання конкретних матеріалів і конструкцій, якості робіт, а також з дотриманням діючих норм і правил виконання робіт, технічної експлуатації будівельної техніки і безпечних умов праці.


Ткачева Елена Владимировна

Размещено: 2016-05-30 06:49:30
Добрий день!
Чи правомірно, що у документаціїї к допороговим торгам, Замовник вказує фразу "Аналог не передбачається"? Керуючись "Порядком здійснення допорогових торгів" пунктом 6.4. Тим самим він порушує дію Закону України "Про публічні закупівлі", а саме ст 2, ст 3, 5, 22

Ответ:

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.

Водночас у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.

Враховуючи принципи здійснення публічних закупівель, які визначені в статті 3 Закону, а саме:  недискримінація учасників та добросовісна конкуренція серед учасників, та з огляду на зазначене вище, під час проведення «допорогових закупівель» вартість яких перевищує 50 тис.грн. на думку наших експертів Замовник повинен в тендерній документації зазначати вираз «або еквівалент».


Старинець Руслан Олегович

Размещено: 2016-05-25 15:28:32
Доброго всім дня. Скажіть будь ласка, чи може Замовник в ДКТ в переліку документів вимагати копію сертифікату на систему управління якістю (ИСО 9001).

Ответ:

Згідно з частиною 3 статті 22 Закону документація конкурсних торгів може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити. Тому, якщо замовник вважає за необхідне включити до документації конкурсних торгів вимогу щодо надання копії сертифікату на систему управління якістю (ИСО 9001), то він має на це право. Але під час складання документації конкурсних торгів Замовник повинен враховувати вимоги частини 4 статті 22 Закону згідно якої документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.


Селещук Майя Федоровна

Размещено: 2016-05-06 13:40:56
Добрий день Шановні!
підскажіть будь-ласка якщо в тендерній документації є такий пункт :Забезпечення пропозиції конкурсних торгів ,застава,вноситься кожним учасником не пізніше як за три робочі до фактичної дати розкриття пропозиції, дата розкриття 12.05.2016, коли останній день можна оплатити?

Ответ:

Виходячи з зазначеної в питанні інформації, останній день внесення коштів в якості забезпечення пропозиції конкурсних торгів є 05.05.2016р.


Селещук Майя Федоровна

Размещено: 2016-05-06 13:39:04
Добрий день Шановні!
підскажіть будь-ласка якщо в тендерній документації є такий пункт :Забезпечення пропозиції конкурсних торгів ,застава,вноситься кожним учасником не пізніше як за три робочі до фактичної дати розкриття пропозиції, дата розкриття 12.04.2016, коли останній день можна оплатити?

Ответ:

Виходячи з зазначеної в питанні інформації, останній день внесення коштів в якості забезпечення пропозиції конкурсних торгів є 05.05.2016р.[1] 2 3 4 ... 894 | следующаяПочему стоит зарегистрироваться

Ищите тендеры и закупки ? Ищите тендеры и закупки ? Получайте новые тендеры на e-mail Зарегистрируйтесь!

Получайте новые тендеры на e-mail.
Рекламируйтесь на портале.
*
Получите полный доступ ко всем тендерам Получите полный доступ ко всем тендерам.*
Сайт торгов
Ежедневно более 1000 тендеров онлайн
*Бесплатные услуги *От 50 грн. в месяц
Консультации по госзакупкам: (044) 581-28-16
Заказчикам:
Консультации по ГОСЗАКУПКАМ.
Обучение по ProZorro.
Размещение информации о закупках.
Проведение процедур закупок.
Переговорная процедура закупки.
Закупка электроэнергии, теплоснабжения, связи.
Аудит торгов перед проверкой.
Поставщикам:
Подготовка предложения.
Банковская гарантия для Prozorro без залога.
Обжалование результатов.
Справка о банкротстве.
Справка о коррупции.
Справка о рыночных ценах.
Электронные торги PROZORRO.

(044) 239-27-39, 237-17-23, 230-82-27, 425-46-47, 581-28-21

Реклама на портале Ua-Tenders.comРеклама

Условия использования портала Ua-TendersСоглашение

Контактные данныеКонтакт

Мобильная версия