/ Главная / Вопросы-ответы / Вопросы по тендерным процедурам
 
Форум о тендерах
b5
Авторизация
логин
пароль
Забыли пароль ?Регистрация...
Логин:
Пароль:
Внимание Тендеры !
Узнайте свои ошибки при участии в тендерах
Экспресс-Тендер по временному положению.

Вопросы-ответы

Консультация от экспертов - нам доверяют уже 10 лет.

ВНИМАНИЕ ! Добавление вопросов доступно только зарегистрированным пользователям. Зарегистрироваться


[1] 2 3 4 ... 895 | следующая

Голубенко Татьяна Анатольевна

Размещено: 2017-11-24 10:25:17
1.Подскажите пожалуйста если ФОП не работал в прошлом году, согласно какой статье закона можно сослаться о не имении договоров за предыдущий период.
2. Аногочичный договор - это договор любой закупки или договор именно этой продуции (продукты питания)Большое спасибо.

Ответ:

Щодо питання 1: Згідно з нормами частини 1 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.
Одним з таких кваліфікаційних критеріїв є, зокрема, «наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору» (абз.4 ч.2 ст.16 Закону України «Про публічні закупівлі»). Тобто, якщо замовником встановлено вимогу щодо наявності в учасника досвіду виконання аналогічного договору за певний період, то учасник повинен обов’язково його підтвердити. В іншому випадку, за відсутності досвіду виконання аналогічного договору за встановлений замовником період, тендерна пропозиція такого учасника є такою, що не відповідає кваліфікаційним критеріям і підлягає відхиленню на підставі абз.2 п.1 ч.1 ст.30 16 Закону України «Про публічні закупівлі».

Щодо питання 2: Як правило, аналогічним договором вважається договір, предметом якого є продукція аналогічна тій, що є предметом закупівлі. Наприклад: якщо замовник закуповує «М'ясо свіже», то в даному випадку аналогічним буде вважатися договір на постачання «М’яса свіжого», а договір на постачання «Овочів свіжих» не буде вважатися анаологічним.


Грабовенко Руслан Васильевич

Размещено: 2017-11-21 09:41:59
Добрый день ! Подскажите пожалуйста как поступить, на какой торговой площадке зарегистрироваться и кто может помочь рассказать основное в участи тендера . ?

Ответ:

Ви маєте змогу зареєструватися на будь-якому з майданчиків, інформація про які міститься на сайті Prozorro. З приводу порядку участі в процедурах закупівлі можете звернутися до наших спеціалістів за тел. (044) 581-28-16


Грабовенко Руслан Васильевич

Размещено: 2017-11-21 09:40:29
Добрый день ! Подскажите пожалуйста как поступить, на какой торговой площадке зарегистрироваться и кто может помочь рассказать основное в участи тендера . ?

Ответ:

Ви маєте змогу зареєструватися на будь-якому з майданчиків, інформація про які міститься на сайті Prozorro. З приводу порядку участі в процедурах закупівлі можете звернутися до наших спеціалістів за тел. (044) 581-28-16


Харченко Роман Юрьевич

Размещено: 2017-10-05 12:20:06
В тендере участвовали два предприятия с одним и тем же соучиридителем.
Действительный ли тендер?

Ответ:

Якщо очікувана вартість закупівлі не перевищує суму для товарів і послуг - 133 тисячі євро; для робіт - 5150 тисяч євро, то згідно з частиною 4 статті 28 Закону замовник вже після оцінки пропозицій розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації з переліку учасників, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною. У разі відхилення тендерної пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, замовник розглядає наступну тендерну пропозицію з переліку учасників, що вважається найбільш економічно вигідною.

Отже, виходячи з зазначеної норми, замовник розглядає тендерні пропозиції не всіх учасників, а лише тендерну пропозицію учасника, яка за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною. Тому в даному випадку в тендері мають змогу прийняти участь два суб’єкти господарської діяльності з одним й тим самим засновником. Однак, дану ситуацію може розглянути Антимонопольний комітет України в рамках перевірки наявності чи вчинення порушення у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів), з урахуванням норм Закону України "Про захист економічної конкуренції».Якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму для товарів і послуг - 133 тисячі євро; для робіт - 5150 тисяч євро, то згідно з частиною 5 статті 28 Закону замовник спочатку розглядає тендерні пропозиції на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та визначає відповідність учасників кваліфікаційним критеріям до проведення автоматичної оцінки тендерних пропозицій у строк, що не перевищує 20 робочих днів.

За результатами розгляду складається протокол розгляду тендерних пропозицій за формою, встановленою Уповноваженим органом, та оприлюднюється замовником на веб-порталі Уповноваженого органу. А після оприлюднення замовником протоколу розгляду тендерних пропозицій електронною системою закупівель автоматично розсилаються повідомлення всім учасникам тендеру та оприлюднюється перелік учасників, тендерні пропозиції яких не відхилені згідно з цим Законом та яких допущено до електронного аукціону (до проведення автоматичної оцінки тендерних пропозицій).

Отже, виходячи з зазначеної норми, замовник розглядає тендерні пропозиції всіх учасників, а тому, в разі участі в такому тендері двох суб’єктів господарської діяльності з одним й тим самим засновником, замовник повинен прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника на підставі пункту 7 частини 1 статті 17 Закону: а саме: тендерна пропозиція подана учасником процедури закупівлі, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з членом (членами) тендерного комітету, уповноваженою особою (особами).


Бохонок Василь Петрович

Размещено: 2017-09-20 11:19:03
Добрий день!
Комунальне підприємство «Управління капітального будівництва» фінансується за рахунок відрахувань 2,5% за проведення технагляду на будівництві об’єктів.
КП «УКБ» також виступає Замовником на будівництві бюджетних об’єктів на закупівлю яких тендерним комітетом підприємства проводяться тендерні процедури. В кошторисах на будівництво закладені витрати Замовника в розмірі 0,2% від загальної вартості будівництва на проведення тендерних процедур.
Запитання :
1. Чи має право Замовник (КП»УКБ») брати на своє утримання кошти передбачені на проведення тендерних процедур в розмірі 0,2% від загальної вартості будівництва?
2. Які підтверджуючі документи необхідно надати казначейству для отримання даних коштів?

Ответ:

Сплата коштів, що передбачені в проекті на проведення тендерних процедур повинні здійснюватись за КЕКВ, які відносяться до капітальних видатків.

Відповідно до положень Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, яка затверджена Наказом Міністерства фінансів України 12.03.2012 № 333, за капітальними видатками можна здійснити оплату виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт інших об'єктів та виконання супровідних робіт, які відповідно до державних будівельних норм є складовою частиною загальної вартості зазначених робіт.

На нашу думку, Ви не маєте можливості взяти на своє утримання кошти передбачені на проведення тендерних процедур в розмірі 0,2% від загальної вартості будівництва. Зазначені кошти можуть піти лише на оплату робіт (послуг) на проведення тендерних процедур. Якщо Ви власними силами проводите тендер, то установа в даному випадку сплачує працівникам, що здійснюють функції тендерного комітету (уповноваженої особи), заробітну плату або відповідно преміює їх. Разом з тим оплата праці чи преміювання відбувається за іншим КЕКВ, які відносяться до поточних видатків. Тому, отримання Вами коштів на проведення тендерних процедур на Ваше утримання у вигляді сплати заробітної праці працівникам, що здійснюють проведення торгів, вважатиметься нецільовим використанням коштів та призведе до порушення бюджетного законодавства.

Таким чином, кошти, що передбачені в проекті на проведення тендерних процедур, Ви маєте можливість, перерахувати лише сторонньому суб’єкту господарювання за надані послуги в частині проведення тендерних процедур, якщо такі залучалися.


Артем Александрович

Размещено: 2017-09-11 11:11:34
Добрый день! В законе Украины о публичных закупках прописаны причины возможного отклонения Участника и Переможця. Среди этих условий есть одно не совсем понятное "-тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації." Что именно имеется в виду под термином "тендерна пропозиція"??
Некоторые Заказчики считаю что данный термин относится ко всей поданной Участником документации. Но ведь в таком случае отклонить могут по сути за что угодно! Для чего детально расписывать условия отклонения (несоответствие квалификационным требованиям, статья 17 .....) и в конце списка ставить такое обобщающее требование?! Или все-таки Заказчик неверно трактует понятие термина "тендерна пропозиція" и имеется в виду именно соответствие формы и условий тендерного предложения условиям документации тендерных торгов??

Ответ:

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 1 Закону тендерна пропозиція це пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Згідно з частиною 1 статті 25 Закону тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, вимогам, визначеним у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.

Тому, тендерною пропозицією вважається сама тендерна пропозиція, що подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель, та завантажені документи, які вимагаються замовником у тендерній документації. Якщо змовником в тендерній документації було встановлена вимога стосовно надання в складі тендерної пропозиції якогось документа і такий документ учасник не завантажив в систему до завершення часу на прийом пропозицій або завантажений документ не повністю відображає інформацію згідно вимог тендерної документації, то така тендерна пропозиція вважається такою, що не відповідає умовам тендерної документації і підлягає відхиленню на підставі пункту 4 частини 1 статті 30 Закону.


Вікторія Сільченко

Размещено: 2017-08-22 11:48:39
Добрый день!
В аукционе участвовало 2 предприятия. По результатам 3 раунда у обоих оказалась одинаковая цена. Как определяется победитель?

Ответ:

Переможцем визначається той учасник, який першим запропонував остаточну мінімальну ціну.


Кальник А.С.

Размещено: 2017-07-19 12:21:41
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, правомерно ли требование Заказчика о наличии на балансе или арендованного оборудования для изготовления асфальтобетона, которое находится от объекта производства работ на расстоянии, не превышающем 20 км, и не является ли это требование дискриминацией для участников, которые транспортируют асфальтобетонную смесь на объект на расстояние, превышающее 20 км?

Ответ:

Відповідно до частини 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

З огляду на наведену вимогу Замовники при складанні та затвердженні тендерної документації не мають права встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.

Вимога стосовно наявності у потенційного учасника обладнання для виготовлення асфальтобетону, яке повинно бути розташоване у 20-ти кілометровій зоні від місця виконання робіт замовником, може бути розцінена як дискримінаційна, оскільки обмежує право учасників, які мають обладнання на відстані, що перевищує 20 км. брати участь у торгах та відповідно поставляти свій товар.

Водночас, така вимога замовника може бути зумовлена тим, що за час поставки асфальтобетонної суміші, з об’єкта виробництва, що розташований на відстані більше 20-ти км від місця виконання Замовником робіт такий товар може охолонути та зокрема втрати необхідні властивості.

У зв’язку із наведеним, з метою встановлення законності та правомірності підстав для формулювання Замовником зазначеної вимоги, рекомендуємо звернутись до Замовника із запитом про надання роз’яснення або вимогою щодо усунення порушення у порядку статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі».


Григаш Надія Михайлівна

Размещено: 2017-07-06 08:39:11
Доброго дня! Питання : Чим керується Підрядник при виконанні будівельних робіт, технічним завданням тендерної документації ,або проектом будівництва, при вирішенні спірних питань стосовно виконаних робіт?

Ответ:

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 22 Закону тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.

Тобто, в складі тендерної документації замовник повинен надати обсяги робіт, необхідних до виконання за об’єктом будівництва і передбачених проектно-кошторисною документацією, згідно з якими учасники будуть розраховувати свої тендерні пропозиції.

Разом з тим, керуючись нормами частини 4 статті 36 Закону, умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі.

Таким чином, за результатами торгів повинен укладатися договір про закупівлю на виконання робіт в якому повинні бути відображені всі види і обсяги робіт, що були визначені проектно-кошторисною документацією і на підставі якої повинно було бути складене технічне завдання до тендерної документації, та також повинні бути відображені ціни щодо виконання вказаних видів і обсягів робіт, які зазначаються згідно тендерної пропозиції переможця.

З урахуванням зазначеного вище слід зазначити наступне: замовник повинен в технічному завданні до тендерної документації чітко надати перелік, види і обсяги робіт передбачені проектною документацією, учасники повинні в своїх розрахунках, які надаються в складі тендерної пропозиції, врахувати лише надані замовником види і обсяги робіт (при цьому нічого не змінюючи у видах і обсягах робіт), договір про закупівлю з переможцем укладається згідно наданих ним у складі тендерної пропозиції розрахунків.

Якщо під час виконання робіт виникає потреба у виконанні додаткових робіт, не врахованих проектною документацією, переможець зобов'язаний повідомити про це замовника та оформити разом з замовником акт на додаткові роботи та окремий договір на їх виконання. Водночас, якщо сума додаткових будівельних робіт не зазначених у початковому проекті перевищить межі, встановлені частиною 1 статті 2 Закону, замовник повинен застосувати одну з процедур закупівлі, які передбачені нормами частини 1 статті 12 Закону.


Матяш Михайло Михайлович

Размещено: 2017-05-12 09:38:03
Ми брали участь в тендерних закупівлях,де замовник в графі,,Очікувана вартість ,,поставив умову-(Ціна з пдв).Ми на Єдиному податку 5%,якщо ми робимо тендерну пропозицію з 5% то електронна система ,при вставлянні своєї ціни показує цю цінову пропозицію так ніби це з ПДВ.Тендерний комітет в протоколі пише ,що ми дали неправдиві дані,тому що в проформі,,Тендерна пропозиція,, у нас поставлено сума і в тому числі Єдиний податок5%. Чи правильні дії тендерного комітету який дискваліфікував нашу пропозицію

Ответ:

В даному випадку дії Замовника неправомірні. Оскільки замовником під час подання оголошення про проведення процедури закупівлі було зазначено, що очікувана вартість закупівлі включає ПДВ, то електронна система закупівель буде сприймати всі подані учасниками тендерні пропозиції так, ніби вони всі подані з врахуванням ПДВ. Тому всі учасники, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, виходячи з логіки замовника не мають змоги прийняти участь у торгах. Дана проблема зазначення очікуваної вартості закупівлі з врахуванням ПДВ чи без врахування ПДВ є загальною проблемою електронної системи закупівель, оскільки вона розроблена без врахування інших систем оподаткування.


Ільницький Андрій Васильович

Размещено: 2017-05-11 11:13:54
Доброго дня!Участь в закупівлі приймали 3 учасника, два підприємці і ТзОВ, директором ТзОВ і одним з підприємців є одна і та сама особа. Чи таке можливо? Чи це не є порушенням?

Ответ:

Для надання змістовної відповіді недостатньо інформації. Зверніться будь-ласка до наших експертів за телефоном (044) 581-28-16


Яловий Борис Валентинович

Размещено: 2017-04-03 17:48:14
Добрый вечер!
Подскажите пожалуйста как ето Европейские торги Prozorro
И где можно почитать про них

Ответ:

Під виразом «Європейські торги» мається на увазі торги очікувана вартість яких, відповідно до частини 4 статті 10 Закону, перевищує суму, еквівалентну: для товарів і послуг - 133 тисячам євро; для робіт - 5150 тисячам євро. В такому випадку оголошення про проведення процедури закупівлі у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов’язково додатково оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою. Відмінність «Українських торгів» від «Європейських торгів» полягає в тому, що під час проведення торгів з публікацією оголошення про проведення процедури закупівлі відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону збільшується термін подання тендерних пропозицій і за іншим принципом відбувається розгляд та оцінка тендерних пропозицій.
Більш детально порядок проведення торгів за «Європейською моделлю» описано в тексті Закону України «Про публічні закупівлі». В даному нормативному акті такі торги помічені виразом «торги з публікацією оголошення про проведення процедури закупівлі відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону»


Захаренко Сергей Михайлович

Размещено: 2017-03-29 17:13:44
Добрый вечер!
Подскажите пожалуйста как считаются срок 5 дней для надання документів переможця торгів?
Считаются календарные дни или рабочие?
Если повідомлення про намір укласти договір було розміщено 24.03.2017 (пятница) в 18:20 то какой день считается граничным для подачи документов с этой даты?
Спасибо

Ответ:

Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 17 Закону переможець торгів у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої цієї статті. Оскільки в Законі прямо не зазначено «робочі», то слід вважати, що документи повинні бути надані протягом п’яти календарних днів. В вашому випадку кінцевою датою подання документів переможця є 29.03.2017р.


Борщева Оксана Владимирівна

Размещено: 2017-02-21 14:29:45
Добрый день, подскажите, конкурсное предложение участника в тендере составляется в произвольной форме или заказчик должен выложить свою форму предложения? Хотим принять участие в республике Беларусь, но не могу понять как правильно составить конкурсное предложение, точнее в какой форме. Заранее благодарна

Ответ:

Нажаль, норми чинного законодавства України в сфері публічних закупівель не поширюється на закупівлі, які відбуваються в республіці Білорусь, тому з даного питання нічим допомогти Вам не зможемо. Вважаємо з доцільніше звернутися з даним питанням безпосередньо до Замовника торгів.


Бохонок Василь Петрович

Размещено: 2017-02-10 13:01:23
Добрий день!
Комунальне підприємство « Управління капітального будівництва» виступає замовником з будівництва об’єктів за рахунок бюджетних коштів та коштів фізичних осіб.
КП «УКБ» доручено міським виконавчим органом виступити замовником по будівництву інженерних мереж мікрорайону для будівництва індивідуальних котеджів за кошти фізичних осіб.
Запитання:
Чи потрібно КП «УКБ» проводити тендер на закупівлю робіт по будівництву інженерних мереж вартість яких перевищує 5,0 млн. грн., які фінансуються фізичними особами?
Дякую!

Ответ:

Пунктом 20 частини 1 статті 1 Закону визначено термін «публічна закупівля», зокрема це придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом. Разом з тим пунктом 9 частини 1 статті 1 Закону визначено термін «замовники». В свою чергу Законом не визначено термін «кошти». Тому, якщо підприємство є замовником у визначенні Закону, то воно на всі кошти, які знаходяться в їхньому розпорядженні, повинне застосовувати норми Закону під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, якщо вартість закупівлі перевищує межі, встановлені частиною 1 статті 2 Закону.

Водночас слід зауважити, що виходячи з назви Вашого підприємства та зважаючи на функції, які воно виконує, під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг Ви повинні користуватися межами, які встановлені в абзаці другому частини 1 статті 2 Закону, зокрема: вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень.

Вартісні межі, встановлені абзацом третім частини 1 статті 2 Закону, поширюються лише на замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання (термін визначений пунктом 4 частини 1 статті 1 Закону).[1] 2 3 4 ... 895 | следующаяПочему стоит зарегистрироваться

Ищите тендеры и закупки ? Ищите тендеры и закупки ? Получайте новые тендеры на e-mail Зарегистрируйтесь!

Получайте новые тендеры на e-mail.
Рекламируйтесь на портале.
*
Получите полный доступ ко всем тендерам Получите полный доступ ко всем тендерам.*
Сайт торгов
Более 1000 тендеров онлайн
*Бесплатные услуги *От 50 грн. в месяц
Консультации по госзакупкам: (044) 581-28-16
Заказчикам:
Консультации по ГОСЗАКУПКАМ.
Наши книги по госзакупкам.
Обучение и сертификаты.
Проведение процедур закупок.
Переговорная процедура закупки.
Корпоративные закупки.
Аудит торгов перед проверкой.
Поставщикам:
Подготовка предложения.
Банковская гарантия без залога.
Обжалование результатов.
Отчеты по закупкам.
Справка о банкротстве.
Справка о коррупции.
Электронных торги PROZORRO.

(044) 239-27-39, 237-17-23, 230-82-27, 425-46-47, 581-28-21

РекламаРеклама

УсловияСоглашение

КонтактыКонтакт