/ Главная / Вопросы-ответы / Вопросы по тендерным процедурам
 
Добавь тендер
b5
Авторизация
логин
пароль
Забыли пароль ?Регистрация...
Логин:
Пароль:
Внимание Тендеры !
Узнайте свои ошибки при участии в тендерах
Экспресс-Тендер по временному положению.

Вопросы-ответы

Консультация от экспертов - нам доверяют уже 10 лет.

ВНИМАНИЕ ! Добавление вопросов доступно только зарегистрированным пользователям. Зарегистрироваться


предыдущая | 1 ... 654 655 656 [657] 658 659 660 ... 885 | следующая

Соколовська Оксана Костянтинівна

Размещено: 2008-02-09 21:49:07
Доброго дня! Дякую за відповіді на попередні запитання. Цікавить відповідь на наступні. 1.Підприємство запланувало застосувати процедуру закупівлі у одного учасника газу природного на певну суму, яка вказана в фінансовому плані, плані закупівель підприємства та плані діяльності тендерного комітету на рік. Перед укладанням договору купівлі-продажу з продавцем сума змінилась, оскільки збільшилась кількість об'єктів, що підключились до опалення газом, відповідно в договорі зазначається нова сума. Чи потрібно вносити відповідні зміни до суми закупівлі у вищевказаних планів підприємства і в якій формі це зробити? 2.Які дії передбачає здійснення процедури закупівлі природного газу від замовника крім розміщення інформації про закупівлю в інформаційній системі? 3.Хто повинен оплатити послуги інформаційної Internet системи за розміщення в ній інформації, якщо за договором між інформаційною системою і замовников ці витрати несе учасник, але учасник від оплати відмовляється (розглядається випадок закупівлі у одного учасника)?

Ответ:

Щодо питання 1: Якщо договір укладено вже за новою погодженою вартістю, необхідно це показати у звіті про результати процедури закупівлі (після чого звіт необіхно оприлюднити) та внести зміни до річного плану закупівель. Щодо питання 2: Необхідно запросити учасника на переговори (складається запрошення учаснику та протокол переговорів), укладається угода та складається звіт про результати процедури. Щодо питання 3: Оплата здійснюється учасником.


Наталья

Размещено: 2008-02-08 16:51:44
Может ли 1)оформить договор-поруки на тендерное обеспечение заключить с физическим лицом;
2) как это делается;
3) какие дакументы прилагаются?

Ответ:

Всі вимоги до тендерного забезпечення встановлюються у тендерній документації. Додаткові питання краще вирішити шляхом письмового звернення до замовника.


Марина

Размещено: 2008-02-08 15:43:26
Будь ласка допоможить! Оголошено тендер на послуги з прання. Оголошення вже опубліковано. Можливо скористатися статтею 2 частина 5 Закону України?

Ответ:

При закупівлі таких послуг скористатись зазначеними положеннями Закону неможливо, оскільки перелік предметів закупівлі у частині 5 статті 2 Закону не містить послуг з прання.


Качанова Наталья Витальевна

Размещено: 2008-02-08 13:36:28
Еще раз, добрий день! У меня еще один вопрос! Поскажите, пожалуйста, можно заключать договора руководствуясь Постановлением КМУ от 29.03.2006р. № 400 "Про утверждение Национального списка основных лекарственных средств и изделий мед. назначения" (п.2.6. решения МК от 19.06.2007г. №01/7 рш), и рассматривать каждый медикамент как отдельный предмет закупки (например: Феназепам Код АТХ - N05B A25)? Не будет ли такая разбивка считаться дроблением предмета закупки?

Ответ:

Такі дії можливі лише у випадку здійснення процедур відкритих торгів по кожному най найменуванню. Зазначена постанова не дозволяє визначати окремі предмети закупівлі з метою уникнення торгів.


Соколенко

Размещено: 2008-02-08 11:25:04
Подскажите пожалуйста в каком документе опубликован Додаток до річного плану для закупок , которые не попадают под процедуру тендеров? Спасибо

Ответ:

Додаток до річного плану складається у довільній формі із зазначенням найменування предмета закупівлі та його очікуваної вартості. Позиції в графах 1, 3, 4, 8 і 9 річного плану є обов'язковими для заповнення, інші позиції форми плану та додаткові позиції на розсуд тендерного комітету рекомендується заповнювати залежно від особливостей організації його роботи.


Качанова Наталья Витальевна

Размещено: 2008-02-08 11:03:09
Здравствуйте, уважаемые косультанты! Подскажите,пожалуйста, если в кассу бюджетной организации каждый день поступают средства от физических и юр. лиц (другие собственные поступления бюджетных организаций), и с начала года на эти деньги план не составляется, как быть? Считаються ли эти деньги бюджентыми и нужно ли на них проводить торги по ожидаемой стоимости закупки?

Ответ:

Якщо кошти акумулюються на рахунках Держказначейства кошти вважаються державними і їх використання підпадає під дію Закону.


Шамрило Ольга

Размещено: 2008-02-08 09:38:12
Здравствуйте, уважаемые консультанты! Спасибо Вам за оказаную помощь. Хочу у Вас проконсультироваться.
Сегодня у нас планировался тендер по щакупке продуктов питания. По предварительным данным у нас должно было быть три участника, однако в самый последний момент у нас случилось ЧП - один участник не явился. Поэтому, у нас только двое участников.
1. Подскажите пожалуйста можно ли в этом случае применить закупку с ограниченным участием? Если можно то, что для этого нам необходимо сделать?
2. Если нельзя, что нам необходимо сделать в этом случае? Есть ли какой-нибудь вариант, чтобы не отменять торги?

Зараннее благодарю за ответ и понимание.

Ответ:

Щодо питання 1: Ні, процедура торгів з обмеженою участю – це окрема процедура, яка здійснюється зовсім в іншому порядку. Щодо питання 2: Тільки якщо є можливість перенести термін розкриття пропозицій, але це повинно відбутись не раніше ніж за 3 робочі дні до розкриття (бажано за результатами звернення одного з учасників на підставі статей 22,24 Закону).


Коляда В. В.

Размещено: 2008-02-08 09:35:22
Спасибо за ранее полученные ответы.
Помогите, пожалуйста разобраться, чем руководствоваться при проведении торгов: класификатором или суммой договора (приобретением у одного поставщика)? У нас получилась следующая ситуация: для столовой приобретаются продукты питания. По каждой из категорий (по класификатору) сумма не превышает 50 тыс. грн. (лимит для предприятий п.6 ст. 2 Закона). Можем ли мы заключить договор с одной фирмой на поставку всей продукции (общая сумма по договору(ам) будет более 100 т. грн) или в таком случае нужен тендер?
Заранее спасибо.

Ответ:

У разі, якщо предмет закупівлі визначено за 5 знаком класифікатору і вартість по кожному знаку не перевищує 50 тис.грн.(для підприємств) можливо укладати окремі угоди (по кожному предмету закупівлі окремо) без застосування процедур закупівель, передбачених законом. P.S. Для уникнення зайвих питань від перевіряючи органів – одну угоду укладати не бажано.


Мандрыка Валерий Николаевич

Размещено: 2008-02-08 09:33:50
Добрый день.
Скажите пожалуйста, мы указываем в Т.Д., что участникам необходимо помимо всех основных документов предоставить справку о том, что они являются платильщиками НДС, не является ли это дискриминацией потенциальных участников.

Ответ:

Підприємці, які не є платниками ПДВ, можуть розцінити зазначену вимогу дискримінаційною, тому необхідно передбачити можливість подання пропозицій учасників з іншою формою оподаткування та фізичним особам.


Оленочка

Размещено: 2008-02-08 08:16:41
Дякую за відповідь. Але залишився ще один момент. Як правильно поступити :Проектно-вишукувальні роботи (вартість кожної до 400 тис.грн.) по різним об"єктам мають різні завдання на проектування. Чи необхідно оголошувати тендер на ПВР, де лотами визначаються окремі об"єкти? Або укладати договори без тендеру? Дякую.

Ответ:

Так, відповідно до останніх змін до порядку визначення предмету закупівлі, у разі закупівлі робіт необхідно оголошувати процедуру на загальну вартість та визначати в межах процедури лоти.


Оленочка

Размещено: 2008-02-08 08:11:54
Підкажіть, буль ласка, в якому випуску Інформаційного бюлетеня ТПУ лпубліковано рішення МВК від 19.06.2007 р. № 01/7 рш

Ответ:

Інформації щодо номеру бюлетеня немає, але у будь-якому випадку рішення набуває чинності (навіть без публікації) не пізніше ніж через 5 днів після його прийняття, тобто зазначене рішення набуло чинності 24.06.07.


alexandoriys

Размещено: 2008-02-07 23:34:48
Який код,відповідно до порядку затвердженого рішенням Міжвідомчої комісії від 10.06.07 № 01/7,має кондиціонер (предмет,товар ) та послуги (роботи ) з монтажу кондиціонерів ?

Ответ:

У цьому ж і питання: якщо Ви знайдете у класифікаторі два різних коди на зазначені товари, послуги, можливо укласти 2 окремі угоди (до 20 тис.грн. без застосування процедур). Пошук кодів класифікатору залишається за Вами.


Светлана

Размещено: 2008-02-07 18:36:05
Большое спасибо за Вашу помощь в решении вопросов.
Подскажите как правильно выйти из сложившейся ситуации: нами после проведения торгов был определен победитель по наиболее выгодному предложению, вчера были разосланы уведомления участникам о результате торгов. На протяжении двух дней проигравшие участники закидали не письмами и жалобами. Все участники за время подготовки к тендерам и раскрытия ТП себя дискредитировали своим поведением. Имеем ли мы право аннулировать решение тендерного комитета, для дальнейшего рассмотрения вопроса и возможности отмены торгов. Сроки еще терпят.
Или подскажите с кем можно связаться для более детального рассмотрения вопроса. Спасибо

Ответ:

Законодавством не визначено порядок дії тендерного комітету у таких випадках (але й і не забороняється). На нашу думку можливо відкликати лист про акцепт, відмінити рішення про визначення переможця (у разі, якщо ще не оприлюднено оголошення про результати). Можливо штучно не укладати договір на протязі 21 робочого дня, а потім повідомити про неможливість, оскільки при укладанні він буде не дійсним. Існує досить багато варіантів.


Прохорчук Діна Ансарівна

Размещено: 2008-02-07 18:09:12
Чи мае право розпорядник оплачувати договір на 15 % минулого року якщо оголошення на закупівлю картоплі плануеться надати у серпні поточного року. Відповідно до рішення МК від 20.12.07 № 01/37 до опублікування оголошення про торги оплата не проводиться.

Ответ:

Під час оплати за договорами, укладеними на 15% не повинні вимагатись оголошення про наступні торги, достатньо основної угоди, додаткової на 15% та документів щодо здійснення процедури у минулому році.


Александрова Александра Алекандровна

Размещено: 2008-02-07 17:46:05
Добрый день!
Подскажите пожалуйста, торги по закупке оборудования состоятся 12.02.2008г, объявление вышло 28.01.2008 г, счет на оплату тендерной документации мы получили 30.01.2008г. В ТД было прописано, что справку из Налоговой инспекции об отсутствия задолженности мы должны предоставить датированною 06.02.2008г или на более позднюю дату. Налоговая инспекция готовит эту справку в течении 10 банковских дней. Мы физически не успеваем ее получить до торгов.
Вопрос:
1. Является ли требования Заказчиков торгов нарушением законодательства?
2. У нас есть справка датированная 05.02.2008г, действительна она в течении 10 дней, будет ли это нарушением квалификационных требований заказчика если мы предоставим ее?

Ответ:

По-перше, довідку з ДПІ не важко отримати і за один-два дні (все залежить від бажання організації в її отриманні). По-друге, довідка повинна бути дійсна на момент розкриття тендерних пропозицій. Для врегулювання питання зверніться до замовника письмово з питанням щодо можливості надання існуючої довідки.



предыдущая | 1 ... 654 655 656 [657] 658 659 660 ... 885 | следующая



Почему стоит зарегистрироваться

Ищите тендеры и закупки ? Ищите тендеры и закупки ? Получайте новые тендеры на e-mail Зарегистрируйтесь!

Получайте новые тендеры на e-mail.
Рекламируйтесь на портале.
*
Получите полный доступ ко всем тендерам Получите полный доступ ко всем тендерам.*
Сайт торгов
Более 1000 тендеров онлайн
*Бесплатные услуги *От 50 грн. в месяц
Rambler's Top100


(044) 239-27-39, 237-17-23, 230-82-27, 425-46-47, 581-28-21

Реклама на портале Ua-Tenders.comРеклама

Условия использования портала Ua-TendersСоглашение

Контактные данныеКонтакт