/ Главная / Законодательство / ВЫПУСК №40 ЗА 16 січня 2017 года
 
b5
Каталог участников тендеров
Авторизация
логин
пароль
Забыли пароль ?Регистрация...
Логин:
Пароль:
Внимание Тендеры !
Узнайте свои ошибки при участии в тендерах
Экспресс-Тендер по временному положению.

ВЫПУСК №40 ЗА 16 січня 2017 года

Щодо питання про застосування положень Закону України "Про санкції" під час здійснення процедур закупівлі.

Щодо питання про застосування положень Закону України "Про санкції" під час здійснення процедур закупівлі

В даній статті розглядається питання щодо застосування положень Закону України "Про санкції" під час здійснення процедур закупівлі.
З метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидії терористичній діяльності, а також запобігання порушенню, відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави можуть застосовуватися спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (ч.1ст.1 Закону України "Про санкції").
16 вересня 2016 року набрав чинності Указ Президента України Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" яким вводяться строком на один рік персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).

Які саме персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) застосовуються в сфері публічних закупівель?


До фізичних та юридичних осіб відповідно до положень частини 1 статті 4 Закону України про Санкції передбачені окремі види санкцій. Пунктом 10 вище зазначеної статті встановлене обмеження: "заборона здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг у юридичних осіб-резидентів іноземної держави державної форми власності та юридичних осіб, частка статутного капіталу яких знаходиться у власності іноземної держави, а також державних закупівель у інших суб'єктів господарювання, що здійснюють продаж товарів, робіт, послуг походженням з іноземної держави, до якої застосовано санкції згідно з цим Законом". Відповідно, політика застосування санкцій згідно з законодавством також поширює свою дію на публічні закупівлі і Замовники повинні це враховувати під час проведення процедур закупівлі.

До кого застосовуються санкції в сфері публічних закупівель?


Згідно з частиною 2 статті 1 Закону України "Про санкції",  санкції можуть застосовуватися з боку України по відношенню до іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, яка знаходиться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи-нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також суб'єктів, які здійснюють терористичну діяльність.

24 листопада 2016 року Мінекономрозвитку надав роз'яснення з приводу обмежень, які встановлено вище зазначеним рішенням Ради національної безпеки і оборони, відповідно до якого наведено конкретних юридичних та фізичних осіб, на яких накладено обмеження:

  1. Фізичні особи, дії яких створюють загрозу національній безпеці, завдають майнових втрат та перешкоджають сталому економічному розвитку держави: Арнаутов Олексій Миколайович, Стеліос Христодоулоу, Черневський Сергій Адольфович, Тихонова Яна Робертівна, Євтушенков Володимир Петрович.
  2. Юридичні особи, дії яких створюють загрозу національній безпеці, суверенітету та національній цілісності України, сприяють терористичній діяльності та/або призводять до окупації території України, завдають майнових втрат, перешкоджають сталому економічному розвитку держави: Закрите акціонерне товариство "Конструкторське бюро "Панорама" (Російська Федерація), Закрите акціонерне товариство "Науково-виробниче об'єднання "Спецнєфтєгаз" (Російська Федерація), Федеральна державна бюджетна установа "Національний дослідний центр "Курчатовський інститут" (Російська Федерація), Закрите акціонерне товариство "Діаконт" (Російська Федерація), Дослідне конструкторське бюро "Гідропрес" (Російська Федерація), Об'єднана компанія "Русал" (Російська Федерація), "Джадсон Трейдінг Лімітед" (Кіпр), Державне унітарне підприємство Республіки Крим "Кримські генеруючі системи" (Республіка Крим).
  3. Юридичні особи, що здійснюють свою діяльність в сфері програмного забезпечення: ТОВ "Доктор Веб" (Росія), ЗАТ "Лабораторія Касперського" (Росія), ТОВ "Лабораторія Касперського Україна" (дочірнє підприємство ТОВ "Лабораторія Касперського", Україна).
  4. Юридичні особи, що здійснюють свою діяльність в сфері авіації: Державне підприємство Міністерства оборони України "Севастопольське авіаційне підприємство" (Республіка Крим), Державне підприємство "Євпаторійський авіаційний ремонтний завод" (Республіка Крим).

Який зв'язок між положеннями Закону України "Про санкції" та проведенням публічних закупівель? В частині 2 статті 6 Закону України "Про санкції"  йдеться про те, що Закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону. З приводу цього в своєму роз'ясненні від 24 листопада 2016 року Мінекономрозвитку підтвердив, що при здійсненні закупівель відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" замовникам необхідно ураховувати вимоги Закону України "Про санкції" та Указу Президента від 17.10.2016 N 467/2016 "Про рішення Ради Національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

Проаналізувавши нормативно-правові акти  рекомендуємо замовникам передбачати у тендерній документації положення про відхилення тендерних пропозицій учасників, до котрих застосовуються санкції в розумінні Закону України "Про Санкції" та згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

Анонсы

Роз'яснення Мінекономрозвитку від 23.03.2018 N 3304-04/12631-07

Щодо правонаступництва та новостворених юридичних осіб

Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України вiд 17.01.2018 N 37/11

Про затвердження Порядку взаємодії електронної системи закупівель з інформаційними системами Державної фіскальної служби України щодо обміну інформацією про відсутність або наявність заборгованості (податкового боргу) зі сплати податків, зборів, платежів, контроль за якими покладено на органи Державної фіскальної служби України, в учасника процедури закупівлі

Закон від 25.12.2015 N 922-VIII

Про публічні закупівлі {Із змінами від 21.12.2017}

Роз'яснення Мінекономрозвитку від 17.01.2018 N 3304-06-1900-06

Щодо учасників нерезидентів

Роз'яснення Мінекономрозвитку від 28.12.2017 N 3304-06/48844-06

Щодо передумов здійснення закупівель

Почему стоит зарегистрироваться

Ищите тендеры и закупки ? Ищите тендеры и закупки ? Получайте новые тендеры на e-mail Зарегистрируйтесь!

Получайте новые тендеры на e-mail.
Рекламируйтесь на портале.
*
Получите полный доступ ко всем тендерам Получите полный доступ ко всем тендерам.*
Сайт торгов
Более 1000 тендеров онлайн
*Бесплатные услуги *От 50 грн. в месяц
Консультации по госзакупкам: (044) 581-28-16
Заказчикам:
Консультации по ГОСЗАКУПКАМ.
Наши книги по госзакупкам.
Обучение и сертификаты.
Проведение процедур закупок.
Переговорная процедура закупки.
Корпоративные закупки.
Аудит торгов перед проверкой.
Поставщикам:
Подготовка предложения.
Банковская гарантия без залога.
Обжалование результатов.
Отчеты по закупкам.
Справка о банкротстве.
Справка о коррупции.
Электронных торги PROZORRO.

(044) 239-27-39, 237-17-23, 230-82-27, 425-46-47, 581-28-21

РекламаРеклама

УсловияСоглашение

КонтактыКонтакт