/ Главная / Законодательство / Разъяснения
 
Размещение объявлений о торгах
Банковская гарантия
Авторизация
логин
пароль
Забыли пароль ?Регистрация...
Логин:
Пароль:
Внимание Тендеры !
Узнайте свои ошибки при участии в тендерах
Экспресс-Тендер по временному положению.

Разъяснения

Лист-роз'яснення Мінекономрозвитку від 27.08.2012 N 3302-04/32327-08

Розпорядникам державних коштів 
(за списком)

Щодо внесених змін до Закону України
"Про здійснення державних закупівель"

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на численні звернення суб'єктів сфери державних закупівель щодо придбання, оренди землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівель, іншого нерухомого майна повідомляє.

Закон України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.

При цьому Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель" від 04.07.2012 N 5044-VI, який набрав чинності 05.08.2012, внесено зміни зокрема до частини третьої  статті 2 Закону.

Так, згідно з частиною третьої статті 2 Закону дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є, зокрема придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі, інше нерухоме майно.

Відповідно до частини першої статті 181 Цивільного кодексу України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

У свою чергу, згідно зі статтею 190 Цивільного кодексу України майном як особливим об'єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов'язки. Майнові права є неспоживною річчю. Майнові права визнаються речовими правами.

Таким чином, у разі якщо предметом закупівлі є придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі, інше нерухоме майно, таку закупівлю замовник може здійснювати без проведення процедур закупівель відповідно до частини третьої статті 2 Закону.

Одночасно зазначаємо, що виходячи з частини другої статті 19 Конституції України, та відповідно до Положення про Мінекономрозвитку, затвердженого Указом Президента України від 31.05.2011 N 634, норм Закону до компетенції Мінекономрозвитку не належить віднесення предметів закупівлі, визначених у частині третій статті 2 Закону до таких, на які дія Закону не поширюється.

 

Директор департаменту державних
закупівель та державного замовлення                                        Б. М. Горбанський

Анонсы

Что нового в порядке обнародования документов о закупках.

Новации в порядке необходимости направления и обнародования некоторых документов, предусмотренных Законом.

Внесение изменений к договорам о закупке, которые были заключены до 20.04.2014 года

Обязан ли заказчик обнародовать на веб-портале Уполномоченного органа по вопросам государственных закупок уведомление о внесении изменений в договора, которые были заключены до 20.04.14 года?

Официальные разъяснения UA-TENDERS о статусе "Заказчик"

Определение статуса "Заказчик" для государственных и коммунальных предприятий по закону о госзакупках.

Министерство экономического развития и торговли Украины утвердило примерный вид, в котором подается для обнародования Отчет о заключении договора о закупке товаров, работ и услуг за средства предприятий.

Примерный вид, в котором подается информация, необходимая для обнародования субъектами хозяйствования на веб-портале Уполномоченного органа по вопросам государственных закупок.

Должны ли предприятия подпадающие под статус заказчика в соответствии с Законом Украины "Об осуществлении государственных закупок" подавать отчетность о проведенных закупках ?

Отчитываемся или нет? Отчетность согласно ст. ст. 75, 77-79 ХК Украины.

Почему стоит зарегистрироваться

Ищите тендеры и закупки ? Ищите тендеры и закупки ? Получайте новые тендеры на e-mail Зарегистрируйтесь!

Получайте новые тендеры на e-mail.
Рекламируйтесь на портале.
*
Получите полный доступ ко всем тендерам Получите полный доступ ко всем тендерам.*
Сайт торгов
Более 1000 тендеров онлайн
*Бесплатные услуги *От 50 грн. в месяц
Консультации по госзакупкам: (044) 581-28-16
Заказчикам:
Консультации и разъяснения.
Копии объявлений журнала ВДЗ.
Наши книги по госзакупкам.
Обучение и сертификаты.
Проведение процедур закупок.
Обоснование закупки у одного участника.
Аудит торгов перед проверкой.
Поставщикам:
Каталог Тендеров.
Подготовка предложения.
Банковская гарантия без залога.
Обжалование результатов.
Отчеты по закупкам.
Форум по госзакупкам.
Тендерное законодательство.

(044) 239-27-39, 237-17-23, 230-82-27, 425-46-47, 581-28-21

Реклама на портале Ua-Tenders.comРеклама

Условия использования портала Ua-TendersСоглашение

Контактные данныеКонтакт