/ Главная / Вопросы-ответы / Вопросы по тендерным процедурам
 
find
b7
Авторизация
логин
пароль
Забыли пароль ?Регистрация...
Логин:
Пароль:
Внимание Тендеры !
Узнайте свои ошибки при участии в тендерах
Экспресс-Тендер по временному положению.

Вопросы-ответы

Консультация от экспертов - нам доверяют уже 10 лет.

ВНИМАНИЕ ! Добавление вопросов доступно только зарегистрированным пользователям. Зарегистрироваться


[1] 2 3 4 ... 896 | следующая

Владимир Михайлович

Размещено: 2019-11-17 07:48:38
Добрий день. Замовник в тендерній документації зазначив єдиний критерій оцінки тендерних пропозицій - ціна з ПДВ. Чи є така вимога дискримінаційною по відношенню до учасників, які працюють без ПДВ? Чи може замовник відхилити тендерну пропозицію учасника, в якій ціна на предмет закупівлі зазначена без ПДВ?

Ответ:

Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах.
Таким чином замовник не має права відхилити тендерну пропозицію учасника, в якій ціна на предмет закупівлі зазначена без ПДВ, якщо учасник не є платником ПДВ.
Також, зазначення замовником критерієм оцінки тендерних пропозицій «ціна з ПДВ» не є дискримінаційною умовою.


Галенко Дмитрий Иванович

Размещено: 2019-04-23 07:34:47
Добрый день!
В тендерной документации прописано "Всі документи, що готуються замовником та учасниками викладаються українською мовою" Примітка: (Ця вимога не стосується оригіналів або копій оригіналів доркументів виданих органами державної влади, організаціями( підприємствами, установами)іноземних держав(разом з такими документами обовязково подається їх переклад укрїнською мовою, належним чином засвідчений перекаладацькою агенцією"
У нас есть международный Договор, который мы хотим преложить для подтвереждения выполнения аналогичных работ.
Договор на русском языке и отзыв тоже, Договор был подписан еще в 2012 г.
Должны ли мы переводить этот Договор на украинский язык, либо же требование указанное выше, касается именно иноземних держав?
Спасибо

Ответ:

Виходячи з інформації, наданої у питанні, Вам доцільніше виконати переклад на українську мову, належним чином засвідчений перекладацькою агенцією, договору і відгуку до нього.


Садохин И.В.

Размещено: 2019-03-25 14:42:43
Добрый день!Если в Едином закупочном словаре нет нужного кода, и код Заказчиком проставлен согласно техническим характеристикам предмета Закупки, при том, что название предмета Закупки четко и обширно выражено и не является препятствием для поиска потенциальными Участниками, является ли это нарушением?И как квалифицированно объяснить причину выбора, если законом не регламентировано подобное действие(т.е. обозначение предмета Закупки на свое усмотрение)?

Ответ:

Добрий день. У відповідь на ваше питання зазначаємо наступне:

Відповідно до пункту 1 Порядку визначення предмета закупівлі, що затверджений Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 року № 454 предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону та на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749 (далі – Єдиний закупівельний словник), за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги.

Відповідно до Роз'яснення Мінекономрозвитку від 07.02.2017 року № 3302-06/3816-06 у разі якщо предмет закупівлі не має в ієрархічній структурі Єдиного закупівельного словника відповідного коду, у електронній системі закупівель технічно реалізовано можливість обрання замовником показника “99999999-9 - Не визначено” із можливістю введення предмета закупівлі вручну в текстовому полі.

Отже, Замовник має можливість обрати показник “99999999-9 - Не визначено” у разі, якщо предмет закупівлі не має відповідного коду в ієрархічній структурі Єдиного закупівельного словника.

Для того, щоб дати відповідь на питання щодо того, чи дійсно в ієрархічній структурі Єдиного закупівельного словника відсутній необхідний код та чи наявне порушення законодавства Замовником, Вам необхідно надати конкретну інформацію щодо закупівлі з посиланням на процедуру.


Плетнёва Александра

Размещено: 2019-02-11 09:08:29
Добрый день, эксперты.
Подскажите, имеет ли право Участник, после заключения договора подряда на выполнение работ, использовать субподрядные организации не указанные в тендерной документации (участник предоставил справку, что не планирует привлекать субподрядчиков к выполнению работ не менее 20 процентов от стоимости договора о закупке), где ДОЛЯ КАЖДОЙ ИЗ ПРИВЛЕЧЕННЫХ СУБПОДРЯДЧИКОВ БУДЕТ МЕНЬШЕ 20-ТИ ПРОЦЕНТОВ ОТ СУММЫ ДОГОВОРА, однако общая доля работ субподрядных организаций будет составлять, к примеру, 60 процентов от общей суммы договора?
Соответственно Закона Украины "о публичных закупках" участник должен предоставить информацию о субподрядчике - (полное наименование и местонахождение) по каждому субъекту хозяйствования, которого участник планирует привлекать к выполнению работ в качестве субподрядчика в объеме не менее 20 процентов от стоимости договора о закупке.

Ответ:

Добрий день. У відповідь на ваше питання зазначаємо наступне :

Ви зазначаєте, що тендерною документацією була встановлена вимога, щодо надання учасниками у складі тендерної пропозиції довідки про залучення субпідрядників яких учасник планує залучати до виконання робіт в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю. Оскільки учасником надано довідку у якій не вказані субпідрядники, яких учасник планує залучати для виконання робіт, можуть виникнути проблеми під час виконання договору. В даному випадку вам необхідно перевірити договір на предмет наявності порядку залучення субпідрядників під час виконання договору, якщо даний порядок відсутній то Державна казначейська служба України може відмовити в оплаті робіт, які виконували субпідрядні організації, оскільки відомості про них відсутні у договорі та на веб-портал Уповноваженого органу з питань закупівель та не можна дійти висновку, що роботи виконувала саме ця субпідрядна організація. Зважаючи на зазначене Учасник може залучити субпідрядників у разі наявності в договорі порядку залучення субпідрядників під час виконання договору.

Щодо не надання Учасником інформації про залучення субпідрядників, якщо їх частка у виконанні робіт перевищує 60% від загальної вартості робіт.  Пунктом 17 частини 1 статті 22 Закону України «Про Публічні Закупівлі» встановлено, що Тендерна документація повинна містити «у разі закупівлі робіт - вимогу про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю». Дана норма передбачає, що у разі закупівлі робіт Учасник має зазначити інформацію про субпідрядника  обсяг робіт якого складає не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю. Інформація надається окремо про кожного субпідрядника  з обсягом робіт не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, разом з цим вартість робіт, які будуть виконувати субпідрядники, не сумується. Отже Учасник  дотримався умов встановлених тендерною документацією.


Сава Елена Михайловна

Размещено: 2019-01-09 17:29:49
Учасник процедури закупівлі є фізична-особа підприємець, якій має найманих працівників, які документи повинен він надати на підтвердження повноважень посадової особи або представника учасника процедури закупівлі щодо підпису документів тендерної пропозиції та договору за результатами закупівлі? В Тендерній документації замовника визначається : повноваження щодо підпису документів тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі та договору за результатами процедури закупівлі підтверджується випискою з протоколу засновників або наказом про призначення або довіреністю або дорученням або іншим документом, що підтверджує повноваження посадової особи учасника на підписання документів.

Ответ:

Ваше питання містить наступне: «Тендерною документацією передбачено надання виписки з протоколу засновників або наказу про призначення або довіреності або доручення або інших документів, що підтверджують повноваження посадової особи учасника на підписання документів». Отже замовником не обмежено перелік документів, які Учасник має право надати для підтвердження повноважень посадової особи / представника учасника.

Також в питанні Ви зазначаєте, що учасником процедури закупівлі є фізична-особа підприємець.

Відповідно до ч.1-2, ст. 50 гл.5 розділу ІІ Цивільного кодексу України  право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом. Водночас на підставі положень ч.1 ст.58 гл.6 розділу ІІ Господарського кодексу України суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом.

Громадянин визнається суб'єктом господарювання (ч.1 ст.128 гл.13 розділу ІІ Господарського кодексу України) у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи відповідно до ст. 58 Господарського кодексу України.

Беручи до уваги норми ч.1 ст.128 гл.13 розділу ІІ Господарського кодексу України у діяльності Фізичної особи – підприємця не передбачено наявності протоколу засновників або наказу про призначення директора.

Разом з цим, відповідно до пункту 10 частини 2 статті 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі Закон) порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає видачу за бажанням заявника виписки з Єдиного державного реєстру у паперовій формі за результатами проведеної реєстраційної дії (у разі подання заяви про державну реєстрацію у паперовій формі). Відповідно до частини 4 статті 11 Закону Виписка формується за результатами проведення реєстраційної дії.

Отже, якщо учасник Фізична особа – підприємець будете особисто підписувати тендерну пропозицію та/або договір за результатами закупівлі, то, на нашу думку, такому учаснику для виконання вимоги тендерної документації у складі тендерної пропозиції можна надати Виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Разом з тим, якщо документи тендерної пропозиції та/або договір за результатами закупівлі буде підписувати уповноважена особа учасника фізичної особи-підприємця, то, на нашу думку, у складі тендерної пропозиції для виконання вимоги тендерної документації можна надати довіреність (або доручення) на таку уповноважену особу, разом з Випискою з Єдиного державного реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на учасника фізичну особу-підприємця.


Сава Елена Михайловна

Размещено: 2018-12-29 18:29:49
Добрий день! Замовник Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради проводив тендер на закупівлю UA-2018-12-05-003552-c "Хлібопродукти". При вивчені документів , які надало Товариство з додатковою відповідальністю "Івано-Франківський хлібокомбінат" , встановлено порушення в наданій тендерній документації, а саме, відсутність : -"Технічної спеціфікації" на предмет закупівлі відповідно Додатку №1, ; відсутність "Технічних вимог" відповідно Додатку №2; відсутність Державної реєстрації потужностей оператора ринку,; відсутність - експлуатаційного дозволу виробника,;відсутній Гарантійний лист про ознайомлення , погодження та дотримання "Технічної спеціфікації" та "Технічних вимог" розділ 5 ч.ІІІ п. 3.1., п 3.2 п.п. В, п.п. Г, п. 3.3.. ; відсутній лист-гарантія що Учасник не підпадає під дії санкцій . Частина відсутніх документів була дозавантажена після проведення аукціона . Питання: Ци відповідає наданна Тендерная Пропозиція Товариства з додатковою відповідальністю "Івано-Франківський хлібокомбінат" кваліфікаційним крітерія .

Ответ:

Відповідно до статті 25 Закону тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, вимогам, визначеним у статті 17 Закону і в тендерній документації, та завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.
При цьому подання учасниками документів, що вимагаються замовником у тендерній документації, у паперовій формі Законом не передбачено.

У свою чергу, статтею 21 Закону встановлено, що в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов’язково зазначається кінцевий строк подання тендерних пропозицій.

Водночас, виходячи зі змісту статті 25 Закону, учасник має право подавати тендерну пропозицію, вносити до неї зміни або відкликати свою тендерну пропозицію лише до закінчення строку подання тендерних пропозицій.

Таким чином, завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації, здійснюється учасниками саме до закінчення строку подання тендерних пропозицій. Отже, завантаживши певні документи тендерної пропозиції після кінцевого терміну подання тендерних пропозицій Товариство з додатковою відповідальністю «Івано-Франківський хлібокомбінат» порушило норми Закону і його тендерна пропозиція не відповідає вимогам тендерної документації та підлягає відхиленню.


Бохонок Василь Петрович

Размещено: 2018-07-04 07:53:49
Добрий день!
Замовником за результатами тендеру заключна угода на виконання робіт по замощенню площі, роботи по якій фінансуються за бюджетні кошти . Договірною ціною передбачено розцінка ЕН 27-65-33м на роботи по влаштуванні бруківки і окремо цінником С1421-10430-2 вартість бруківки. Підрядник надав на підписання акти виконаних робіт форми КБ -2В з вартістю бруківки без її влаштування.
Запитання: Чи має право Замовник підписати акт виконаних робіт форми КВ-2в з вартістю бруківки без робіт на її влаштування?

Ответ:

На думку наших експертів якщо технічним завданням тендерної документації було встановлено такий вид робіт, як «роботи по влаштуванні бруківки», та, відповідно, учасником-переможцем (підрядником) в наданих розрахунках також було визначено даний вид робіт і водночас було здійснено роботи по влаштуванню бруківки, то даний вид робіт обов’язково повинен бути відображений в акті виконаних робіт форми КБ-2В


Сосницкая Надежда Николаевна

Размещено: 2018-07-03 16:45:48
Добрый день. В тендерной документации на капитальный ремонт спортивного зала (отдельно стоящее здание) предусмотрены работы по ремонту внутренних и наружных сетей, отделочные работы, кровельные работы, ремонт фасада, заполнение оконных и дверных проемов. Участник предоставил справку об аналогичном договоре, где нет работ по ремонту кровли. Считается ли такой договор аналогичным? В справке о квалификации работников предприятия отсутствуют специалисты-кровельщики. Является ли данная справка подтверждением квалификации работников? В справке о наличии материально-технической базы отсутствует некоторое оборудование и инструменты для выполнения работы, указанное в ведомости ресурсов к Договорной цене. Можно ли считать достаточной материально-техническую базу данного предприятия? Спасибо.

Ответ:

Для надання коректної і ґрунтовної відповіді необхідно розуміти яким чином Замовником викладені вимоги щодо документального підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям.

Якщо замовником не було конкретизовано в тексті документації, які саме договори замовник буде вважати аналогічними, то відсутність кровельних робіт в наданому договорі не може бути підставою для відхилення Вашої пропозиції через те, що наданий договір не є аналогічним. В іншому випадку треба дивитися умови документації.

Стосовно наявності спеціалістів відповідних видів робіт та наявності матеріально-технічної бази також слід дивитися яким чином сформовані вимоги тендерної документації. Оскільки на певні види робіт Ви маєте змогу залучити субпідрядні організації з наявними спеціалістами і відповідною матеріально-технічною базою. Для надання більш ґрунтовної відповіді зверніться будь-ласка до наших спеціалістів за тел.. (044) 581-28-16.


Кушнир Валерий

Размещено: 2018-04-19 14:02:51
Доброго дня!
Питання з проведення закупівлі робіт з капітального ремонту.
У кошторисі Замовника (відділу освіти) на 2018 рік передбачені кошти на проведення капітального ремонту будівлі дитячо-юнацької спортивної школи у сумі 1500,0 тис. грн.
Питання: Чи має право відділ освіти укласти договір з підрядником на виконання в 2018 році зазначеного капітального ремонту на суму 1499,9 тис. грн., якщо вартість робіт з вказаного капітального ремонту будівдлі ДЮСШ згідно розробленої проектно-кошторисної документації становить суму більшу 1500,0 тис. грн.?

З повагою,
В. Кушнір

Ответ:

Відповідно до пункту 18 частини 1 статті 1 Закону  предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом.

Згідно з Розділом IIІ “Визначення предмета закупівлі робіт” Порядку визначення предмета закупівлі робіт здійснюється замовником згідно з пунктом 22 частини 1 статті 1 Закону за об’єктами будівництва та з урахуванням ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 “Правила визначення вартості будівництва”, на який складений окремий об’єктний кошторис (кошторисний розрахунок).

Водночас об’єкт будівництва – це будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси або частини, лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури згідно з ДБН А.2.2-3-2014 “Склад та зміст проектної документації на будівництво”.

Керуючись зазначеним вище та беручи до уваги роз'яснення Мінекономрозвитку від 25.11.2016 N 3302-01/38216-06, зауважимо, що при визначенні очікуваної вартості предмета закупівлі робіт замовники керуються даними кошторису (кошторисного розрахунку) на весь об’єкт будівництва.

Тобто в Вашому випадку при визначенні потреби в проведенні процедури закупівлі необхідно керуватися загальною вартістю робіт капітального ремонту будівлі ДЮСШ згідно розробленої проектно-кошторисної документації. А отже доцільніше проводити відкриті торги.


Сава Елена Михайловна

Размещено: 2018-03-08 08:28:29
Замовник, СНЯТИНСЬКИЙ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНИЙ ІНТЕРНАТ ЄДРПОУ 03188719 Населений пункт м. Снятин, другий раз проводить тендер на закупівлю хлібобулочних виробів. Дискваліфіціруєт всіх учасників за відсутність документів , які не вимагалися в складі тендерной документації , а саме "Гарантійний лист щодо поставки товару без попередньої оплати", але в ні якому розділі , пункті, підпінкті Тендерної документації не має вимог подання такого гарантійного листа. Ми надали згідно вимог тендерной документації Лист-Згода на прогодження з основними(істотними) умовами проєкту Договору про закупівлю та "Погоджений" Проєкт Договору про закупівлю, де саме в розділі 3 і вказано ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ ОПЛАТИ ТА РОЗРАХУНКІВ. Являється ли правомочним рішення тендерного комітету діскваліфікація учасника з таких причин та скажіть згідно якого Закону "Про закупівлю" ми мали надати такий гарантійний лист.

Ответ:

Беручи до уваги вимоги тендерної документації на закупівлю ДК 021:2015: код 15810000-9 Хлібопродукти, свіжовипечені хлібобулочні та кондитерські вироби (Хліб білий та житньо-пшеничний) (ідентифікатор UA-2018-02-13-003616-b), Замовником було встановлено вимогу щодо надання у складі тендерної пропозиції «В складі пропозиції учасник надає гарантійний лист щодо поставки товару без попередньої оплати» (вимога передбачена абз.3 п.2 розділу 5 тендерної документації).

Тому відхилення Вашої тендерної пропозиції через відсутність даного гарантійного листа цілком правомірне, оскільки пропозиція містить не всі документи, що вимагалися положеннями тендерної документації.

Задля більш якісної підготовки тендерних пропозицій для участі у торгах Ви маєте змогу звернутися до наших експертів за тел.. (044) 581-28-16.


Бохонок Василь Петрович

Размещено: 2018-02-28 08:16:53
Добрий день!
За результатами тендеру був підписаний договір підряду на виконання робіт з переможцем тендеру (договірна ціна- динамічна). При виконанні договору виникла ситуація коли закупівельна ціна на будівельні матеріали (щебінь, бетон та інші) збільшилася на 30-50 %, інфляційних коштів закладених в договірній ціні підрядника не вистачає на покриття різниці вартості матеріалів . Для продовження виконання договору і вирішення проблеми з покриттям різниці вартості між закупівельною ціною і ціною закладеної в договорі підряду Замовник і Підрядник дійшли згоди про застосування пп.7 п.4 ст.36 Закону України « Про публічні закупівлі», а саме:
внести додатковою угодою до договору підряду порядок зміни договірної ціни:
- У разі росту інфляції Підрядник для перерахунку передбачених в договірній ціні коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами надає довідку з Державної служби статистики про коефіцієнт інфляції з моменту підписання договору підряду до моменту перерахунку додаткових витрат або сторони керуються офіційною інформацією Державної служби статистики України щодо індексу інфляції, оприлюдненою (розміщеною) в мережі Інтернет. Перерахунок проводиться один раз на 6 місяців.
Просимо надати консультацію про законність запропонованих дій.
Дякую!

Ответ:

Звертаємо Вашу увагу на наступне: згідно норми п.7 ч.4 ст.36 Закону, замовник має можливість змінити істотні умови договору у разі «зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін …».

По-перше: індекс споживчих цін (індекс інфляції) це показник, який характеризує зміни у часі загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Він є показником зміни вартості фіксованого набору споживчих товарів та послуг у поточному періоді порівняно з базисним. В Вашому випадку здійснюється закупівля робіт.

По-друге: на думку наших експертів нормами п.7 ч.4 ст.36 Закону Ви мали б можливість скористатися лише у разі закупівлі, зокрема, товару або послуг з переліку товарів чи послуг, що затверджені постановою КМУ від 11.10.2016р. №780 «Про затвердження наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів та наборів послуг для основних соціальних і демографічних груп населення».

Тому, підсумовуючи зазначене вище зауважимо, що зростання закупівельної вартості будівельних матеріалів є змога покрити лише врахованими в розрахунках тендерної пропозиції переможця коштами на покриття ризику та/або кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами.

В Вашому випадку доцільніше було б розірвати договір про закупівлю, зробити перерахунок проектно-кошторисної документації та після її експертизи повторно провести процедуру закупівлі невиконаних робіт.


Бохонок Василь Петрович

Размещено: 2018-02-19 12:01:42
Добрий день!
За результатами тендеру був підписаний договір – підряду на виконання робіт з переможцем тендеру в пропозиції якого не було передбачено затрат на інфляцію і ризиків. При виконання договору виникла ситуація коли закупівельна ціна на будівельні матеріали (щебінь, бетон) піднялась відносно зафіксованої в договорі підряду набагато більше ніж індекс інфляції за цей період. Основним чинником підняття цін на будівельні матеріали було збільшення тарифів на залізничне перевезення.
Питання:
Чи можна і як застосувати зміну тарифу на залізничне перевезення в розрахунку нової ціни на будівельні матеріали застосовуючи пп.7, п.4, ст. 36 Закону?
Дякую!

Ответ:

Здійснити зміну істотних умов договору про закупівлю у випадках, встановлених п.7 ч.4 ст.36 Закону, замовник має можливість виключно у разі, якщо договором про закупівлю передбачений відповідний порядок зміни ціни.

Водночас на думку наших експертів нормами зазначеного вище пункту Ви мали б можливість скористатися лише у разі закупівлі, зокрема, товару або послуг з перевезення вантажів у вартості яких складовою частиною витрат є витрати на залізничне перевезення, тощо.

В Вашому випадку здійснюється закупівля робіт. Тому на думку наших експертів, під час формування вартості тендерної пропозиції учасники мали змогу передбачити кошти на покриття ризику та/або кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами.

Тим самим кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, та кошти на покриття ризиків слугували б джерелом покриття додаткових витрат, пов’язаних зі збільшенням ціни на будівельні матеріали (щебінь, бетон) на стадії виконання договору підряду.

На думку наших експертів замовник не має можливості змінити істотні умови договору про закупівлю на підставі п.7 ч.4 ст. 36 Закону «Про публічні закупівлі» через збільшення тарифів на залізничне перевезення.


Галенко Дмитрий Иванович

Размещено: 2018-02-08 13:24:44
Добрый день!
Подскажите пожалуйста,является ли правомерным требование Заказчика относительно квалификационного критерия "Аналогичный договор" а именно : У довідці повинні бути наведені договори за останні три роки. При цьому за останні три роки середньорічний об`єм реалізації будівельних робіт Учасника має складати не менше 125 млн.грн. Об`єм реалізації будівельних робіт учасник підтверджує наданням копій фінансових документів. Форми 1 та 2 за останні 3 звітні роки2?

Ответ:

Відповідно до норм ч.2 ст.16 Закону Замовник установлює один або декілька кваліфікаційних критеріїв, зокрема «наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору». При цьому згідно ч.3 ст.16 Закону перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх кваліфікаційним критеріям, зазначаються в тендерній документації.

Отже замовник на власний розсуд встановлює кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх кваліфікаційним критеріям.

Разом з тим під час встановлення переліку документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх кваліфікаційним критеріям, замовник повинен керуватися нормами ст.3 та ст.5 Закону і не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.

Враховуючи інформацію, надану в запитанні, можна стверджувати, що замовником встановлено дискримінаційну вимогу стосовно наявності в учасника документально підтвердженого середньорічного об`єму реалізації будівельних робіт у розмірі не менше 125 млн.грн.. Пропонуємо Вам звернутися з скаргою до АМКУ відповідно до ст.18 Закону.


Бохонок Василь Петрович

Размещено: 2018-02-06 08:27:14
Добрий день! Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України на відповідний рік розраховується орієнтовний розмір кошторисної заробітної плати. За результатами відкритих торгів Замовником був підписаний договір з підрядником на виконання робіт в 2017-2019 роках з застосуванням розміру заробітної плати яка діяла в 2017 році. В 2018 році суттєво зміниться орієнтовний розмір заробітної плати розрахований Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України.
Запитання:
Чи може Замовник змінити істотні умови договору на підставі п.7 статті 36 Закону « Про публічні закупівлі» враховуючи розрахунок орієнтовного розміру заробітної плати розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України?
Дякую!

Ответ:

На думку наших експертів замовник має можливість змінити істотні умови договору, укладеного в 2017 році, на підставі п.7 статті 36 Закону «Про публічні закупівлі» враховуючи розрахунок орієнтовного розміру заробітної плати в 2018 року, розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України. Однак, здійснити зміну істотних умов договору замовник має можливість лише за умови, якщо відповідно до п.7 ч.4 ст. 36 Закону в договорі про закупівлю, укладеному в 2017 році, встановлено порядок зміни ціни в разі зміни встановлених нормативів. В разі, якщо в договорі про закупівлю відсутній порядок зміни ціни внаслідок зміни встановлених нормативів, то на нашу думку у Вас немає можливості вносити зміни в істотні умови договору про закупівлю на підставі зміни орієнтовного розміру заробітної плати в 2018 року.


Голубенко Татьяна Анатольевна

Размещено: 2017-11-24 10:25:17
1.Подскажите пожалуйста если ФОП не работал в прошлом году, согласно какой статье закона можно сослаться о не имении договоров за предыдущий период.
2. Аногочичный договор - это договор любой закупки или договор именно этой продуции (продукты питания)Большое спасибо.

Ответ:

Щодо питання 1: Згідно з нормами частини 1 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.
Одним з таких кваліфікаційних критеріїв є, зокрема, «наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору» (абз.4 ч.2 ст.16 Закону України «Про публічні закупівлі»). Тобто, якщо замовником встановлено вимогу щодо наявності в учасника досвіду виконання аналогічного договору за певний період, то учасник повинен обов’язково його підтвердити. В іншому випадку, за відсутності досвіду виконання аналогічного договору за встановлений замовником період, тендерна пропозиція такого учасника є такою, що не відповідає кваліфікаційним критеріям і підлягає відхиленню на підставі абз.2 п.1 ч.1 ст.30 16 Закону України «Про публічні закупівлі».

Щодо питання 2: Як правило, аналогічним договором вважається договір, предметом якого є продукція аналогічна тій, що є предметом закупівлі. Наприклад: якщо замовник закуповує «М'ясо свіже», то в даному випадку аналогічним буде вважатися договір на постачання «М’яса свіжого», а договір на постачання «Овочів свіжих» не буде вважатися анаологічним.[1] 2 3 4 ... 896 | следующаяПочему стоит зарегистрироваться

Ищите тендеры и закупки ? Ищите тендеры и закупки ? Получайте новые тендеры на e-mail Зарегистрируйтесь!

Получайте новые тендеры на e-mail.
Рекламируйтесь на портале.
*
Получите полный доступ ко всем тендерам Получите полный доступ ко всем тендерам.*
Консультации по госзакупкам: (044) 581-28-16
Заказчикам:
Консультации по ГОСЗАКУПКАМ.
Проведение процедур закупок.
Переговорная процедура закупки.
Корпоративные закупки.
Аудит торгов перед проверкой.
Поставщикам:
Подготовка предложения.
Банковская гарантия без залога.
Обжалование результатов.
Вопросы по Prozorro.
Электронных торги PROZORRO.

(044) 237-17-23, 230-82-27, 581-28-21

РекламаРеклама

УсловияСоглашение

КонтактыКонтакт