Зміни в законодавстві

Ми постійно стежимо за змінами законодавства — подивіться, як воно змінилося за останні 5 років.

Залучення субпідрядників/співвиконавців за Законом України «Про публічні закупівлі» у новій редакції

Не маєте необхідної кількості обладнання або працівників для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям під час участі у процедурі закупівлі робіт та послуг? Залучайте субпідрядників/співвиконавців. Так, нововведення щодо можливого залучення субпідрядників/співвиконавців для підтвердження відповідності таким кваліфікаційним критеріям як наявність обладнання, МТБ, технологій та працівників є чудовою новиною саме для Учасників.

Дізнатися детальніше

Спрощені закупівлі на заміну допороговим

Вважаємо, введення спрощених закупівель є позитивною новиною саме для учасників. Із введенням спрощених закупівель постачальники зможуть прийняти участь у закупівлях на невеликі, так звані «допорогові» суми. Однак, ще й досі учасники не матимуть можливості оскарження рішень та дій Замовників до АМКУ.

Разом із тим, у учасників з’явилась можливість звернутись з інформацією до органу, що здійснює контроль над замовником, а також оскаржити закупівлю до суду.

Дізнатися детальніше

Моніторинг ДАСУ за новим Законом України «Про публічні закупівлі»

З 19 квітня 2020 року органи ДАСУ, у разі прийняття рішення про початок моніторингу не зобов’язані публікувати саме рішення (тобто, наказ). Вони мають просто оприлюднити повідомлення про те, що моніторинг розпочався.

Окрім зазначеного, хочемо звернути Вашу увагу на нові повноваження ДАСУ.
Відтепер ДАСУ є органом, уповноваженим притягувати до відповідальності за вчинення порушень у сфері публічних закупівель.

Дізнатися детальніше

Кваліфікаційні критерії до учасників за новим Законом

Стаття 16 Закону України «Про публічні закупівлі», що вступає в дію з 19 квітня 2020 року, містить абсолютно новий додатковий критерій: наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.

Дізнатися детальніше

Пояснення від замовників на подану скаргу до АМКУ

Згідно нової редакції Закону матеріали, які суб’єкт оскарження, замовник вважають необхідними долучити до розгляду скарги, повинні бути подані через електронну систему закупівель не пізніше ніж за три робочі дні до дати розгляду скарги (абзац 5 частини 16 статті 18 Закону в новій редакції).

Дізнатися детальніше

Притягнення до адміністративної відповідальності за порушення у сфері публічних закупівель

Із прийняттям нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» було внесено зміни і до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, збільшено підстави для притягнення порушників до адміністративної відповідальності, а також збільшено розміри штрафів.

Дізнатися детальніше

Розмір та повернення збору, сплаченого за подання скарги до органів АМКУ

За подання скарги за редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» 2016 року скаржники мали сплатити до бюджету кошти у розмірі 5 000 грн (якщо предметом закупівлі є товари та послуги) та 15 000 грн (якщо предметом є роботи).

Дізнатися детальніше